Сабақтың тақырыбы Математикалық сауаттылық есептері



бет1/2
Дата27.11.2023
өлшемі0,55 Mb.
#129240
түріСабақ
  1   2



Түркістан облысы
Қазығұрт ауданы
Т.Рысқұлов мектеп-лицейі

Математикалық сауаттылық есептері

Пән мұғалімі: Сапаралы А.Е
Сыныбы: 11 «А»

2021-2022 оқу жылы
Оқу ісінің меңгерушісі:




Мектеп: Т.Рысқұлов мектеп-лицейі

Күні: 27.10.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні: Сапаралы А.Е

Сынып: 11а

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Математикалық сауаттылық есептері ( қайталау сабағы)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Сауаттылық есептерін шешудің стандарттты емес жолдарын қарастыру, күрделі есептердің шешімін табу.

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушыларға қарапайым есептердің шешу жолдарын үйрете отырып, есеп шығару барысында қолдана білуге машықтандыру,

  • оқушыларды қарапайымнан күрделі есептер мазмұнын түсініп жауабын талдауға үйрету;




Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

  1. Сәлемдесемін

  2. Психологиялық ахуал орнатамын «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнатамын

«Тарсия» әдісі арқылы 2-топқа бөліп аламын



Оқушылар шеңбер бойымен сапқа тұрып бір-біріне жылы лебіздер білдіреді.


Оқушылар парақшалардағы сандар бойынша топқа бөлінеді. Заңдылықты табады



«Бас бармақ» әдісі





Парақ-
шалар

Негізгі бөлім
5 минут

«Миға шабуыл» әдісі арқылы тақтада топтарға тапсырма беремін.

  1. топ. Футбол ойынына 9 команда қатысып, бір-бірімен бір ойыннан өткізді. Барлығы неше ойын болғанын анықтаңыз.




  1. Топ. Шахмат ойынына 10 адам қатысқан. Әрқайсысы бір-бірімен бір партиядан ойнады. Олар барлығы қанша партия ойнады?

Берілген тапсырмаларды топпен талдап, тақтаға есептің жауабын жазады

«Бағдаршам» әдісі



слайд

20 минут


10 минут

Топпен жұмыс
Кім жылдам?

10 –ұпай

  1. 7; 8; 9 цифрларын пайдаланып, цифрлары қайталанбайтын қанша үш таңбалы сан құрастыруға болады?




  1. 5; 6; 7, 8 цифрларын пайдаланып, цифрлары қайталанбайтын қанша төрт таңбалы сан құрастыруға болады?


  1. 0; 3; 4; 5 цифрларын пайдаланып, цифрлары қайталанбайтын қанша төрт таңбалы сан құрастыруға болады?

20- ұпай

  1. Қорапта 7 ақ және 5 қара шар бар. Қораптан 5 шар таңдап алынды, алынған шарлардың 5-еуінің ақ болу ықтималдығы қандай?

  2. Жәшікте 3 қызыл, 5 сары және 4 көк шарлар бар. Жәшіктен қарамай 3 шар алынды, алынған шарлардың 3- еуінің де сары болу ықтималдығы қандай?

  3. Вазада 6 шокалад және 4 карамель, барлығы 10 конфет бар. Кездейсоқ 2 конфет алды. Алынған конфеттердің екеуінің де карамель болуының ықтималдығын табыңдар.



30- ұпай

  1. Ә, Н, С, Е, Д, У әріптері бөлек карталарға жазылған. Содан кейін карталар араластырып кез-келген ретпен бір қатарға орналастырылған. Сонда СӘНДЕУ сөзінің пайда болуының ықтималдығы қандай?

  2. Ұйымда 6 ер адам, 4 әйел адам жұмыс істейді. Табельдегі нөмірлері бойынша 7 адам таңдап алынды. Таңдап алынған адамдардың ішінде 3 әйел бар болуының ықтималдығын табу керек.

  3. Жәшіктегі 10 детальдің 7-і сапалы. Алынған кез-келген 6 детальдің 4-і сапалы болуының ықтималдығын табу керек.

Жеке жұмыс
Quizziz платформасында тест орындау

Оқушылар таңдаған ұяшық бойынша сұрақтарға жауап береді. Қай топ бірінші жауап берсе сол топқа ұпай беріледі.

Ұялы телефон арқылы дұрыс нұсқаларды таңдайды


Ұпайлар арқылы бағалаймын

Платформа арқылы бағалау



слайд

Ұялы телефон, интернет желісі





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет