2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну
2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау
Сабақ мақсаты
Барлығы: Мәтінді оқиды, қосымша сұрақтарға жауап береді.
Көпшілігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Кейбіреуі: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Бағалау парақшасымен таныстыру Шаттық шеңбері: Топтарға бөлу. Топтың атын сипаттау 1-топ «ШҚО» 2-топ «Зайсан» 3-топ «Айнабұлақ» Психологиялық ахуал қалыптастыру: Үй тапсырмасы: Астана өлеңін жатқа айту
Ребус шешіп тақырыпты ашу Василий Сухомлинский жазған Аудармарған Мұсағалиев Қ
Ой қозғау: Оқулықтағы мақал-мәтелдерді оқып, мағанасын ашу. Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады.
1-топ Мазмұндайды 2-топ Рөлге бөліп оқиды 3-топ Сұрақ дайындайды
Оқулық,
мәтіндер.
Топтық жұмыс
Ортасы
Талдау Дәптермен жұмыс: Шымшыққа өз туған жері неліктен ыстық? Мақалдарды пайдаланып, сөз саптауға дағдыланайық. Балық суында патша.
Жігіт елінде патша-дегендей шымшық та өз туған жерінде патша.
Видео Шымшықтың орнында болсаңдар не істер едіңдер? Отан, Туған жер туралы білетін тақпақтарың бар ма?
Сұрақтар, бағалау
Сергіту сәті
2 минут
Сергіту сәті "Туған жер"
Оқушылар би билеп сергіп қалады.
Аяқталуы
Сабақты бекіту
«Мақалды жалғастыр» ойыны 1-топ Құстарды топтап жазады 2-топ Туған жер туралы әңгіме құрастыру 3-топ Бес жолды өлең Шымшық
Қорытындылау «Мозайка» әдісі Қазақстан картасын құрау 5 сұрақ
Топтық жұмыс
Бағалау
Бағалау
Кері байланыс
Кері байланыс
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс.
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Сабақтың тақырыбы: Ертегі :Байлық пен ақыл
Ортақ тақырыбы: Дені саудың- жаны сау
Мұғалімнің аты-жөні: Күні: 14.01.2019ж
СЫНЫП: 2б
Қатысқан оқушылар саны: 16
Қатыспаған оқушылар саны: 0
Оқу мақсаттары
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру.
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау.
Сабақ мақсаты
Барлығы: Мәтінді оқиды, қосымша сұрақтарға жауап береді.
Көпшілігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сахналайды.
Кейбіреуі: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Бағалау парақшасымен таныстыру Шаттық шеңбері: Топтарға бөлу. Топтың атын сипаттау 1-топ «Көкпар» 2-топ «Теңге алу» 3-топ «Аударыспақ» Психологиялық ахуал қалыптастыру: Үй тапсырмасы: Байлық мәтінін мазмұндау.
«Байлық пен ақыл» ертегісін аудио жазбадан тыңдау
Бағалау
Өздік жұмыс
Жаңа білім
10 минут
Ой қозғау: Оқулықтағы мақал-мәтелдерді оқып, мағанасын ашу. Денсаулық –зор байлық мақалын табу Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады.
1-топ Мазмұндайды 2-топ Рөлге бөліп оқиды 3-топ Сұрақ дайындайды
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Әдебиеттік оқу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : Менің мектебім
Мектеп: Ащысай ОЖББМБ
Күні:
Сынып:2
Мұғалімнің аты-жөні:Галимова Н.Ж
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Менің туған өлкем Ө. Тұрманжанов «Туған өлкем»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
2.3.3.1.Мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.
2.2.3.1.Мұғалімнің көмегімен тақырыбы мен негізгі ойын анықтау.
Сабақ мақсаттары
1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің негізгі ойын анықтайды, үлгі бойынша шағын ертегі құрастырады.
2. Тақырып арқылы мәтіннің негізгі ойын анықтайды, тірек сөздер бойынша шағын ертегі құрастырады.
3. Өз бетімен шағын ертегіні құрастырады.
Бағалау критерийлері
Үлгі бойынша шағын ертегі құрастырады.
Тілдік мақсаттар
Пәнге тән лексика мен терминология: Өлке, сұлу, көркем, ел, ер, дала, қала, жұпар, ертегі, мәтін, негізгі ой
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - Әнде не туралы айтылған?
-Туған жер дегенді қалай түсінесің?