Білім беру ұйымының атауы:
|
|
Пәні:
|
|
Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты
|
8.1.3.23 және бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі арасындағы байланыстарды білу және қолдану
8.1.3.24 , , және -ның мәндерін олардың біреуінің мәні бойынша табу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Негізгі тригонометриялық теңбе-теңдікті қолданып есептер шығару
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі// уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
|
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру.
Егер үй тапсырмасын орындамаған оқушылар болса, оларға үй тапсырмасын орындап келген оқушы тақтаға шығарып, түсіндіреді.
Ал барлық оқушы шығарып келсе, өткен тақырыпты қайталауға көшеміз.
|
Амандасу
Үй тапсырмасын сұрақтар болған жағдайда сұрау
|
«шапалақ» әдісімен бағалау
|
|
Өткен білімді еске түсіру
|
Өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз?
Тікбұрышты үшбұрыштың косинусы дегеніміз не?
3.Тік бұрышты үшбұрыштың синусы дегеніміз не?
4. Тік бұрышты үшбұрыштың тангенсі дегеніміз не?
5. Тік бұрышты үшбұрыштың котангенсі дегеніміз не?
6. Пифагор теоремасын тұжырымдаңыз.
|
Оқушылар өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
|
«мадақтау» тәсілі арқылы бағалау
|
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма
|
А бұрышының косинусын есептеңдер
В бұрышының косинусын есептеңдер
|
|
А бұрышының тангенсін есептеңдер
В бұрышының тангенсін есептеңдер
|
Дескриптор:
Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тригонометриялық функцияларының анықтамаларын біледі
|
4
|
2-тапсырма «Элективті тест»
Суретті пайдаланып, дұрыс жауапты таңда:
А) В)
С) Д)
|
|
Суретке қарап дұрыс жауапты көрсет:
А) В)
С) Д)
|
|
АВС үшбұрышында АВ=5 болса, қай теңдік дұрыс?
А) В)
С) Д)
|
|
АВС үшбұрышында АВ=5 болса, қай теңдік дұрыс?
А) В)
С) Д)
|
|
Дескриптор:
Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тригонометриялық функцияларының анықтамаларын біледі
|
4
|
Инклюзивті оқушыға тапсырма:
№1
1 – sin2α = cos2α ;
№2
sin2α+1+cos2α = (sin2α+cos2α)+1 = 1+1 = 2;
|
Берілген тапсырманы орындайды
Берілген тестті орындайды
|
4 баллмен бағаланады
4 баллмен бағаланады
|
Үлестірмелі парақтар
|
Бекіту
|
Тақырыпты бекіту негізінде тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тригонометриялық функцияларының анықтамаларын сұраймын.
Үйге тапсырма:
|
Анықтамаларды айтады
|
2 баллмен бағаланады
|
|
Кері байланыс
|
Рефлексия «маңызды аймақ» әдісі:
Әр оқушыға шеңбер сызылған парақтар таратылады. Шеңбердің дәл ортасына ең маңызды болған мәліметті жазады, оның жан-жағына аса маңызды болған мәліметті және шеңбер сыртына мүлдем қатысы жоқ мәліметтерді жазады.
|
«Маңызды аймақ»
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
«Маңызды аймақ»
|
Үлестірмелі парақтар
|