Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата11.12.2023
өлшемі34,02 Kb.
#137688
түріСабақ




Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 2. Мектеп өмірі. Әдепті бала - арлы бала

Күні : 09.10.2023 ж

Педагогтің аты-жөні: Аппаз Назира Меңлібайқызы

Сынып: 5 «К»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді
ала білу.




Сабақтың мақсаты :

-қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді
ала білу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Мен саған сенемін
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың.
Үй жұмысын тексеру



«Смайликтер»




Сабақтың ортасы


1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс
Айтылым_Жазылым'>Айтылым
1- тапсырма
Жеке жұмыс
Оқылым Айтылым
2- тапсырма
Жұптық жұмыс


Сергіту сәті


Айтылым
3- тапсырма
Жеке жұмыс


Оқылым
4- тапсырма
Жеке жұмыс

Жазылым
6- тапсырма


Топтық жұмыс

Үш топқа бөлініп, постер қорғайды.


Айтылым
5- тапсырма
Жеке тапсырма


Айтылым Жазылым
7- тапсырма
Жеке жұмыс

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.
Қызба-вспыльчивый
Әдепті-вежливый, учтивый
Тентек-непослушный, шалун.
Адал-честный
Сотқар-драчун, задира
Айтылым
Сұрақтарға жауап бер.
1.Сен қандай мектепте оқисың?
2.сенің сыныбың қай ауысымда оқиды?
3.Аптасына неше рет қосымша сабақтарға барасың?
4.Қандай үйірмеге қатысасың?
5.Саған мектебің не үшін ұнайды?
Оқылым Айтылым
Мәтінді оқы. Ондағы маңызды деректерді анықта. Осы мәліметтерді пайдаланып, досыңмен диалог құрыңдар.
Сергіту сәтін орындайды.
«Қызықты сұрақ» әдісі
Сыныпқа тақырыпты ашатын, бірақ жауабы қиындау сұрақ қойылады. Тапқан оқушыны мадақтап, ешкім таппаса, жауабын мұғалімнің өзі айта отырып, сабақтың тақырыбын айтады. Сұрақтар: Неліктен? Ол кім, бұл не? сипатында болып келеді.
Айтылым
Диаграммадағы сұраққа жауап бер. Жауабыңды дәлелде.
Сотқар, қызба, әдепті, тентек, адал.



Бұл сөздер кімге арналған?


Оқылым
Суреттің орнына сөздерді қойып, мәтелді оқы. Мәтелдің біреуін тақырып ретінде алып, шағын мәтін құра.
Үлгі: Өмір- үлкен алтын қазына.


Жазылым
Мен «Қожаның мектептегі күні» деген тақырыпта шығарма жаздым. Шығармамада Қожаның бірінші қыргүйек күні сабаққа қалай келгенін, Жантаспен сөйлескенін жаздым. Оның Жанармен дойбы ойнағаны туралы, сұлтанмен жайлауға барғаны туралы жаздым. Шығармама 15 сөйлемнен құралды.


Айтылым
Берілген сөздерден өлең жолдарын құрастыр.
Айтылым Жазылым
Қожаның жағымды, жағымсыз жақтарын айтып, белгілеңдер. Кестеге сүйеніп, пікір таластырыңдар.

«Үш шапалақ»
Дескриптор

  1. балл

-Таныстырады
-Талқылайды

«Стикерлер»


Дескриптор
54 балл
-Сұхбаттасады
-Ойын айтады
«Бас бармақ»

Дескриптор


4 балл
-Түсіндіреді
-Топтастырады
«Бес саусақ» тәсілі.



Оқулық
48- бет
сөздік
слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар

Таратпа парақшалар




Слайд
Оқулық
49- бет

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.


Оқулық
50- бет


слайд
Кесте


Таратпалар

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 8,9- тапсырмалар




Кері байланыс
«Бес саусақ» тәсілі бойынша оқушы сабаққа талдау жасайды.

Өз деңгейлерін анықтайды.




Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.

Тексерілді: Т.М.Қабылбек

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет