Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту Білім беру ұйымының атауы



бет1/3
Дата01.03.2023
өлшемі36,06 Kb.
#70839
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
қмж 5с 08.02


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту





Білім беру ұйымының атауы

№73 орта мектеп

Пәні:

Математика

Бөлім:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтың аты-жөні:

Әбішева Айжан

Күні:

08.02.23ж

Сынып:5Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді көбейту алгоритмдерін біледі ;
Ондық бөлшектерді көбейтуді үйренеді;
Құрамында ондық бөлшектері бар сандық тізбектерді құрастырады және толықтырады
Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшектерді қалай көбейту керектігін біледі.
Кейбір оқушылар: Сандарды көбейте алады;
Таңбаларын ажырата алады.

Бағалау критерийлері



  • Ондық бөлшектерді көбейту алгоритмдерін біледі;

  1. Көбейтіндідегі үтірді қалай қоюды біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал тудыру: «Менің көршім» психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар шеңбер бойымен тұрады, бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлу: (ондық бөлшек, жай бөлшек, бұрыс натурал сан) қиындылары арқылы сынып оқушылары топқа топтастырылады және жаңа тақырыптың оқу мақсатымен таныстырылады.



Оқулық, жұмысдәптері Кітап, қалам қима қағаздар топтамасы

Өткен сабаққа шолу
3 мин

1.Алғашқы білімдерін, үй жұмысын тексеру
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Өткен тақырыпты тексеруге қайталау сұрақтары:“Кім жылдам?”
1.Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?
2.Көбейтіндіде үтір қалай қойылады?
Үй тапсырмасын тексеру.
№819

Оқушыларға төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушы-лар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушы-ның танымдық дағдысы артады.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсе-ту» тәсілі көрінеді.

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
35 мин.

Топтық жұмыс


20 мин

Жаңа тақырып: Ондық бөлшектерді көбейту және бөлу
Сабақта оқушыларды топтық жұмысқа белсенді қатыстыру үшін топ оқушылары рөлдерге бөлінеді. ( көш-басшы, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушы).
Топтық жұмыс. Кім жылдам?
Оқушылар тақырып бойынша есеп шығарады.
І-топ №820

ІІ-топ. №821


ІІІ-топ. №822


Әр топта бақылаушылар өз топтарына баға береді
1.Топтағы оқушылардың белсенді қатысуы
2.Оқушылардың есепті дұрыс шығаруы
"Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағалайды

Оқушылар бүгінгі сабақты өз беттер-інше оқып, мұғалім-мен сұрақ-жауап арқылы мағынасын түсінеді.
Ондық бөлшектерді координаталық түзуде кескіндейді және салыстырады
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, ақпаратты оқып, ең бастысын, әрі қызықты тұстарын белгілейді.
Оқулық-та берілген есеп-терді топтаса отырыпшығарады. Оқушылардың дұрыс жауап-тарын мадақтау.

-Сұрақтарға жауап береді;
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау.
-Жарайсың!
-Жақсы!
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1. ондық бөлшектерді қосады
2.ондық бөлшектер-ді азайтуды орындайды;
Бағалауы: ф/б: Екі жұлдыз, бір ұсыныс Нәтижелері баға-лау парағына түсіріледі.

Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен танысады.
Оқулық ДК экраны
5-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.
Слайд.тапсырмалары

Сергіту сәті
2мин

Сергіту сәті.
Мынадай тұжырымдамалар айтамын. Оқушылар қолдарын белдеріне қояды, егер де қате болса солға бұрылады, дұрыс болса оңға бұрылады.

  • Натурал санға кері сан – алымы 1, ал бөлімі сол натурал санның өзі болатын бөлшек сан;

  • 1 саны өзіне-өзі кері сан;

  • Санды нөлге бөлуге болады;

  • Көбейтуге кері амал бөлу амалы;

  • Азайтуға кері амал көбейту амалы.Конец формы


Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды.





Жұптық жұмыс
3 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет