Бөлім: 8
|
Қазақ халқының əдет-ғұрыптары мен салт-дəстүрлері. Наурыз. Морфология Үстеу. Үстеудің мағыналық түрлері
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Исабекова Ж.О.
|
Күні:
|
07.03.23ж
|
Сыныбы:6
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Салт -дәстүр және тәрбие. БЖБ-2
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар үшін: үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану
Көпшілік оқушылар үшін: Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйеніп түзетеді;
Кейбір оқушылар үшін: Үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдана алады.
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7 мин.
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Үй тапсырмасы: 8- тапсырма. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы сұрау.
Қызығушылықты ояту.
1. Ата-анаң ,ата-әжең саған қандай ақыл-кеңес береді?
2. «Тәрбие тал бесіктен» деген ұғымға қалай қарайсың?
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. Грамматикалық тақырыпты «Графикалық органайзер» әдісі арқылы түсіндіру.
|
«Миға шабуыл» әдісі Өз ойымен бөліседі
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі ҚБ «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
31 мин
|
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер, диалог құраңдар
|
Айтылым. Екеу ара пікірталас жүреді және сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл.- Екеу ара пікірталас жүреді және сұрақтарға жауап береді.
|
6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
|
|
10- тапсырма . Мекен үстеулерді қолдана отырып, сөйлем құрау
|
«Мені сөйлет» әдісі Жазылым Сөйлемді бір оқушы оқиды сөйлемдерден мекен үстеуді табады
|
|