Сабақтың тақырыбы «Үш қиян» толғауы Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата24.11.2023
өлшемі78,39 Kb.
#125530
түріСабақ
Байланысты:
«Үш қиян» толғауы, 8-сынып, қазақ тілі (1)



Сабақ

Мектеп: Қазақ мектеп - гимназиясы

Пән

Қазақ әдебиеті

Күні 15.11.18

Мұғалімнің аты- жөні: Солтан Алтай

Сынып:8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім: 2

Көркем әдебиет және эпикалық сарын

Сабақтың тақырыбы

«Үш қиян» толғауы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.Б/С.3.1 шығарманың көркемдік идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: «Үш қиян» толғауының мазмұнын, идеясын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша әдеби эссе жаза алады.

Кейбір оқушылар: Өз ойын ауызша жеткізе алады.

Бағалау критерийлері:

«Үш қиян» толғауының үзіндісін жатқа айтады;
Тақырып бойынша эссе жазады

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Талдау, жинақтау

Құндылықтар:

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

Алдыңғы оқу

«Үш қиян» толғауы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Сабақтың барысы

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

5 минут



Психологиялық ахуал. Оқушылар шеңберге тұрып, бір – біріне Мұрат Мөңкеұлы, «Үш қиян» туралы сұрақтар қояды.


Үй тапсырмасын тексеру. «Үш қиян» толғауының үзіндісін жатқа айтып беру.

Жіп

Сабақтың ортасы
15 минут
5 минут
7минут

«Үш қиян» толғауы эссе.Авторға хат. (70 -80сөз)



«Үш қиян» толғауын жалпы қорытындылау. Сұрақтар қою:
Мұрат Мөңкеұлына тарих туралы мағлұмат берген кім?
Мұрат Мөңкеұлын патриот деп айтуға болама? Неліктен
Әр адам Мұрат Мөңкеұлына ұқсауы керек па?
Жалпы, өмірімен шығармашылығын, пікірлерді оқыған кезде Мұраттың бойында қандай қасиеттер байқадындар?



Қос парақ
Дәптер
Сұрақ – жауап әдісі

Сабақтың соңы
3 минут

Рефлексия.

Кесте толтыру

Үй тапсырмасы

Тест құрастырып келу.

Не білдім?

Не білемін?

Не білгім келеді?










Оқушының аты-жөні:



Мұғалім: « » Солтан Алтай

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет