Пәні:
|
Математика
|
Бөлім:
|
2(А)-Бөлім. Көбейту және бөлу. Мәдени мұра
|
Машықкердің аты-жөні:
|
Абылкасымова.Д.Д
|
Күні:
|
09.12.2021
|
Сынып:
|
4
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Үш таңбалы сандарды бөлу алгоритмі.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
4.1.2.11-екі таңбалы/үш таң балы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін түсінеді.
Көптеген оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін құрастырады және түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: алған білімін санның әртүрлі бағытына ауыстыра алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
І. Ұйымдастыру
Кезеңі
3 мин
|
Оқушылармен үш тілде амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.
Сәлеметсіздер ме,балалар!
Балалар, бүгінгі сабаққа дайынсыздар ма?
Қане балалар, интербелсенді тақтада тұрған өлең шумағын баріміз бірге оқыйық.
Қайырлы күн, досым,
Қайырлы күн болсын.
Дүйсенбінің сабағы Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестік болсын!
Мақсаты: сабаққа оқушылардың қызығушылығын ояту, назарын сабаққа аудару.
Жарайсыңдар, оқушылар!
Балалар, бүгін бізге сабаққа Саяхатшы Дара қонаққа келді. Біз саяхатшы Дарамен бірге саяхатқа шығамыз ба?
Жарайсыңдар, оқушылар! Әр аялдамада тапсырма болады, сол берілген тапсырмаларды орындасақ ғана барлық аялдамаларды саяхаттап шығамыз.
Оқушылар, егер тапсырманы дұрыс орындасандар, сендерге әр тапсырманы орындағаннан кейін смайликтер беріледі. Сабақтың соңында қай оқушыда ең көп смайликтер болса, сол тбала жеңіске жетеді.
|
Амандасады;
оқу-құралдарын дайындайды, кезекшілік міндеттерін атқарады;
сабақтың мақсат-міндеттерімен танысады;
Саяхатшы Дарамен танысады
|
|
Слайд , презентация
Слайд , интербелсенді тақта.
|
ІІ. Үй тапсырма-
сын тексеру.
2 мин
|
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда).
Тапсырма №1 (Т). Үйге берілген есептерді топ ішінде жариялап, бағалаңыздар, тұжырым шығарыңыздар.
Орындалу барысы. "Топтық талқылау" тәсілі.
Кері байланыс: “Сұрақ-жауап” әдісі. Үй тапсырмасын орындауда не қиын болды? Оларды қалай шешуге болады? Тағы да не білгіңіз келеді?
|
Микрофон берген оқушы сұраққа толық, нақты жауап береді.
|
Дескриптор: Білім алушы
Өткен сабақты естеріңе түсіреді.
Топта сұрақтарды талқылайды
Бағалау:«Смайликтер» әдісі
|
Микрофон, Слайд
|
ІІІ. Жаңа сабақ
2 мин
2 мин
3 мин
5 мин
5 мин
5 мин
|
-Балалар біз өткен сабақта қандай тақырып өттік?
- Дұрыс айтасындар “Үш таңбалы сандарды бөлу алгоритмі”
Бүгін біз сіздермен осы тақырыпты жалғастырамыз.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Сабақтың мақсаты:
Сен:
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы санға бөлу алгоритмін қолдануды үйренесін.
Тамаша! Сабақтың соңына дейін Саяхатшы Дарамен бірге берілген мақсатқа жетейік!
Ал балалар тапсырмаларға көшпей тұрып , өткен тақырыпты есімізге түсірейік ол үшін бейнебаянға назар аударындар.
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/4-synyp/ush-tangbaly-sanha-zhazbasha-bolu?mid=eeb51e10-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe
|