Сабақтың тақырыбы: Ш. Уәлиханов өмірі мен қызметі Бөлім



Дата06.04.2023
өлшемі0,62 Mb.
#79945
түріСабақ

Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ш.Уәлиханов өмірі мен қызметі



Бөлім:

«Тарихишындық пен көркемдік шешім» бөлімі

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ш.Уәлиханов өмірі мен шығармашылығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистика лық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Автордың өмірбаяны мен шығармалары туралы біледі;
Көпшілік оқушылар үшін:
Шығармаларының тақырыбы мен идеясын талдай алады:
Кейбір оқушылар үшін:
Автордың өмірі мен шығармашылығына баға бере алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді.



Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

Күй тыңдату

Жаңа сабаққа кіріспе

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылауды ұйымдастырады.

Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.



1. Ш.Уалиханов деген кім?
2.Оның есімін естігенде сендерде қандай түсініктер пайда болады?
3.Оның қандай шығармалары бар?
4. Туған халқы үшін қандай еңбек сіңірді?

«Диалог және қолдау көрсету» тәсілін қолданып кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

https://youtu.be/RIXMmapSc0o

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.

  1. мин.

1. Ш.Уалихановтың өмірі мен қызметі бойынша бейнеролик көрсету.
2. Ғаламтор материалдарын пайдаланып, Шоқанның өмірі мен қызметі бойынша деректерді сұрыптап, кластер құрастыру.

3.Шоқан Уалихановтың өмірі мен қызыметін толық қамтитын слайд арқылы мұғалім қосымша мәліметтер баяндайды.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
-мәліметтерді топтастырады



Оқулық, жұмыс дәптерлері, ғаламтор материалдары




2-тапсырма:
Шоқан және оны қоршаған орта.
Шоқан және ұстаздары.
Шоқанның ғылымға бет бұруы.
Шоқан- тарихшы.
Шоқан- әдебиетші, фольклорист, жазушы. Қазақ өнерінің зерттеушісі.
Шоқан- саяхатшы, географ.
Шоқан- сәулет өнерін зерттеуші, суретші
Берілген тұжырымдамаларды дәлелдер келтіре отырып, талдау.



Дескриптор: Жалпы – 4 балл.

  • Түсінік айтады




Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б..




3-тапсырма:
 Шоқан Уалихановтың өмірі туралы қызықты деректерді көрсету.
Оның еңбектері, олардың тақырыбы мен көтерген мәселесі, идеясы туралы өз ойларын айтқызу.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
-тапсырманы орындайды

https://youtu.be/a8chPYE2XPc

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.



«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Оқушыларды бағалау ісіне қатыстырып, керәі байланыс алу.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет