Күні:18.05 2017ж
Сынып: 1 «б»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Тойбахова Жадыра
|
Сабақтың тақырыбы
|
Шынықсаң шымыр боларсың. Заттың сынын білдіретін сөздер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағ. сілтеме)
|
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтарқоя білу немесе оқығаны бойынша қойылғансұраққа жауап беру.1.3.10.1. Заттың атын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырату және орынды қолдану
|
Сабақтың мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы: Сөздерді буындап, тұтас оқи алады.
Оқушылардың көбі: Мәтінді оқып, мазмұнын сұрақтар бойынша айта алады
Оқушылардың кейбірі:Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады . Сөйлемдерін сауатты жазады.
|
Бағалау критерийлері
|
Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ қояды.Мәтіннің мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Дескрипторлар
|
мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді;мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ құрастырып жазады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, дене шынықтыру сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Альпинист, зілтемір
|
Алдыңғы оқу
|
Балабақшадағы, мектепке дейінгі білім біліктері мен күнделікті өмірде қолданатын сөздері
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2 мин
|
(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау спорт түрлері бейнеленген суреттермен топқа бөлу. Оқу құралдарын түгелдеу
|
Шаттық шебері
Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары.
|
Сабақтың басы
3 минут
|
(Ұ) Видеокөрсетілім 2 мин. Зілтемірші Илья Ильин туралы көрсетілімкөрсету, сұрақтарға жауап алу
Сабақтың тақырыбын ашу . Сабаққа мақсат қою
-Балалар, сендер бұл спорт түрі туралы не білесіңдер?
-Сендер Илья туралы естідіңдер ме?
-Бүгінгі сабақта не біліп, не үйренеміз?
/Оқушылардың жауаптарын тыңдау/
|
https://www.youtube.com/watch?v=_4UZ9kifW_c
видео
|
Сабақтың ортасы
20 минут
|
(Т,ж) 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Берілген мәтінді бөліктерге бөліп, әр топқа беру. Әр топтан бір оқушы шығып өз түсінігін айтады . Ал топтар оқушыға теңгелер беру арқылы бағалайды.
«Конверт –тапсырма » әдісі арқылы топқа тапсырма беру
1-топ: Мәтін кім туралы? Мәтіннен заттың сынын білдіретін сөздерді тап. 2-топ: Илья Ильин саған неліктен ұнайды?
3-топ Қазақстандық зілтемірші қыздар туралы не білесің?
Қб-«2 жұлдыз,1 ұсыныс» Кб-сұраққа жауап
(Жұптық ж.) «Кім тапқыр?» ойыны арқылы мәтіннен жазылуы қиын сөздерді тапқызу . Олардың жазылуын есте сақта Қб- «Смаиликтер»?
(Жеке ж.) тақтамен жұмыс, дәптермен жұмыс 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз, заттың сынын білдіретін сөздердің кастын сыз «Ең ұқыпты оқушы» ойыны арқылы өлеңді ұқыпты жазған оқушыны анықтау Қб- «Зілтемір суреттері» Кб- сұраққа жауап
|
Слаид
Мәтін бөліктері
Конверттке салынған теңге монеталар
Топтық тапсырмалар
Жеке жұмыс дәптері
Зілтемір суреттері
Оқулық
Слаид
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Қимыл қозғалыс жаттығуы.
|
Сергіту сәтіне арналған видео
|
Сабақтың соңы
15 минут
3 мин
|
Дәптермен жұмыс
4-жаттығу. Көркем жаз.Қб-«Смаиликтер» кб- Сөйлем кім туралы?
(Жұптық ж) «Шешуін тап» жұмбақты оқып шешуін тап. Шешуіндегі сөз туралы сөздіктен біліп ал.
Қб- «От шашу» Кб-сұраққа – жауап
Жеке ж- «Ойлан тап» Суреттегі қай спортшы мәреге алғашқы болып жетеді? Қб- «жұлдызша» кб-неліктен бірінші жетеді?
Жеке жұмыс – сараланған
|