Сабақтың тақырыбы: Табиғатта әсер ететін антропогендік факторлардың кері әсерін азайту жолдарын ұсыну



Дата18.01.2023
өлшемі77,03 Kb.
#61822
түріСабақ

Оқу сабағының жоспары №34

Білім беру ұйымының атауы:

№14 колледж

Сабақтың тақырыбы:

Табиғатта әсер ететін антропогендік факторлардың кері әсерін азайту жолдарын ұсыну

Модуль/пән атауы:

ЖБП-13 География

Педагог :

Назар Жазира

Курс:

1 курс

Топ:










Мерзімі:










Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Мақсаты, міндеттері:

Табиғатта әсер ететін антропогендік факторлардың кері әсерін азайту жолдарын ұсыну

Күтілетін нәтижелер және кәсіби дағдылар:

*Географиялық орта,табиғат,табиғатты тиімді пайдалану,ресурспен қамтамасыз ету ұғымдарын ажыратады
*Табиғатты пайдаланудың түрлерін,айырмашылығын ажыратып,талдап көрсетеді
* «Географиялық орта» және «табиғат» ұғымдарының арсындағы ұқсастық пен айырмашылықты графикалық түрде сипаттап салыстыра алады

Қажетті ресурстар:



Оқулықтар, оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар және интернет-ресурстар

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы
15 мин

1.Оқушылармен сәлемдесу.
2.Сабаққа қысқаша шолу жүргіземін.
3.Үй тапсырмасын қайталайды.

Сабақтың ортасы 55мин

Жаңа сабақ:
Аймақтың жергілікті картасын пайдалану арқылы оқушылар өз үлгі карталарын сызу қажет және табиғи ресурстармен байланысты жергілікті мәселелерді анықтап, оларды өз үлгі карталарына (кескін картасына) белгілеу қажет.



Сұрақтарға жауап: Жергілікті аймағыңызда табиғи ресустармен байланысты қандай мәселелер бар?
Осы мәселенің маңыздылығы сіздерді қаншалықты алаңдатады?
Осы мәселені ушығуы қандай зардаптарға алып келуі мүмкін?



Табиғат компоненті

Негативті салдары

Қорғау бойынша іс-шаралар

1

Құрлық сулары







2

Топырақ







3

Өсімдіктер







4

Жануарлар







Бағалау_критерийлері'>Бағалау критерийлері:

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар, оқушыға

табиғат пайдалану үлгілерінің тиімділігін арттыру бойынша шешім жолдарын әзірлейді (жергілікті / өңірлік компонент негізінде)

Адамның табиғаттың негізгі компоненттеріне әсер етуінің теріс салдарын анықтайды.

Жергілікті компонент негізінде табиғатты пайдаланудың тиімді түрлерін ұсынады. Салдарларды шешу жолдарын ұсынады.




Сабақтың соңы 20 мин



Кері байланыс: Рефлексия. Кері байланыс (өзін-өзі бағалау) Оқушылар кері байланыс парағына өздерінің білімдері қандай дәрежеде игерілгенін көрсетеді. Мысалы, «Мен барлығын түсіндім» деген тұста оқушылар тапсырмаларды толық, түгел орындадым десе, «Мен орташа түсіндім» деген тұста оқушылар тапсырмаларды орындауда кішкене қиналдым, ал «Ешнәрсе түсінбедім» деген тұста оқушылар тапсырмаларды орындауда қатты қиналдым деп жауап беруі мүмкін. -Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды ..... .... орындадым -Мен орташа түсіндім, тапсырмаларды орындауда ......... қиналдым -Ешнәрсе түсінбедім, тапсырмаларды орындауда ... қиналдым
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Үй тапсырмасы: Жаңа игерілген тақырып материалын оқып, пысықтап келу.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет