Сабақтың тақырыбы Табиғи жарық көздері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата19.05.2023
өлшемі45,15 Kb.
#95319
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп




Бөлім

Табиғат физикасы

Педагогтің аты-жөні




Күні:

14.04.2022жыл

Сынып: 1«Д»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғи жарық көздері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.2.2 Табиғи және жасанды жарық көздерін ажырату.
1.1.2.1 Қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу.

Сабақтың мақсаты






Бағалау критерийлері

  • Табиғи жарық көзін ажырата біледі.

  • Қоршаған ортаға бақылау жүргізуді түсенеді.

Сабақтың барысы

Сабақ
тың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Ұйымдастыру,

5 мин




Ынтымақтастық атмосфера
«Заряд алу»



  • Шеңберге тұрады

  • Бастаушының іс-әрекетін қайталайды


Кері байланыс



Шеңбер, оқушылар




5 мин


7 мин

20 мин


Мен зерттеушімін”
Сиқырлы қорапша” әдісі


Тапсырма:
Күн мен үстел шамын Эйлер шеңберіне жазып, салыстырады.

Бейнероликтер көру


«Сұраққа жетіп ал» әдісі Тапсырма: Мұқият тыңда. Сұраққа жауап бер
-Жарық көзі дегеніміз не?
-Жарық шығаратын денелер жарық көзі дейді.
-Жарық көзі нешеге бөлінеді? Олар қандай?
-Жарық табиғи жасанды болып екіге бөлінеді.
- Табиғи жарық көздерін атаңыздар?
-Табиғи жарық көздері: күн, жұлдыз, найзағай, жарқырауық қоңыз.
Зерттеу жұмысы
«Жаса.Зертте. Дәлелде» Тапсырма:
№1 топ Берілген ресурстардан үй жағдайында гүлді өсіру жолын көрсет, дәлелде.


Тапсырма:
№2 топ Ресурстардың көмегімен күннің пайдасын анықта.

Тапсырма:
№3топ
Берілген ресурстардан қандай тұжырымдама жасауға болады?

Сандықшадан шыққан заттарды склыстырады.


-екі суретті ажыратады;


-күннің өзіне тән белгілерін жазады;
-үстел шамының өзіне тән белгісін жазады;
-ортақ белгілерін анықтайды.

  • Бейнероликтерді көреді, тыңдайды.

  • Жарық көзіне анықтама береді;

  • Жарық көзінің түрлерін айтады;

  • Табиғи жарық көздерін ажыратады.


  • Ресурстарды ажыратады.

  • Жұмыс ретін анықтайды.

  • Іс- әрекеттердің ретін сақтап орындайды.

  • Тәжірибе жасайды.

  • Табиғи жарық көзін пайдаланады.

  • Жасанды жарық көзін пайдаланады.

-Суреттермен танысады;
-Күннің пайдасын анықтап алады;
-Ретімен жапсырады;
-Дәлепдеп, айтады.

  • Ресурстарды ажыратады;

  • Жұмыс ретін анықтайды.

  • Балмұздақтың өзгеру жолын анықтайды;




Кері байланыс

Дескриптор:


-екі суретті ажыратады-1балл
-күннің өзіне тән белгілерін жазады-1балл
-үстел шамының өзіне тән белгісін жазады-1балл;
-ортақ белгілерін жазады-1балл

Дескриптор:


-Көреді, тыңдайды-1балл
-Сұраққа жауап береді-1балл
-Тұжырамдама жасайды-1балл

Дескриптор:


Ресурстарды ажыратады-1балл;
-Жұмыс ретін анықтайды-1 балл;
-Іс-әрекетттердің ретін сақтап орындайды-1балл
-Тәжірибе жасайды-1 балл
-Табиғи жарық көзін пайдаланады- 1балл;
-Жасанды жарық көзін пайдаланады-1балл

Дескриптор:


-Суреттермен танысады-1 балл;
-Күннің пайдасын анықтайды-1балл;
-Ретімен жапсырады-1балл;
-Дәлелдеп айтады-1балл.


Дескриптор:
-Ресурстарды ажыратады-1балл;
-Жұмыс ретін анықтайды-1 балл;
-Балмұздақтың өзгеру жолын анықтайды-1 балл.



А4 қағаз, суреттер, қалам

Бейнежазба, интерактивті тақта

топырақ, таяқша, дән, су, ыдыс.


топырақ, таяқша, дән, су, ыдыс, жарық.


А-3 қағаз, суреттер, желім


Балмұздақ, целлофан, қағаз, қарындаш






Қорытынды

8 мин


Дәптермен жұмыс


Оқу тапсырмасы:
Есіңде сақта

Тапсырманы оқиды, табиғи жарық көздерін белгілейді және суреттерін салады.

Кері байланыс беріледі

Жұмыс дәптері





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет