9-сынып
|
«№13 мектеп-гимназия» КММ Пән мұғалімі: Туржупарова Г.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:
|
3-бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО – 2017
Синтаксис. Құрмалас сөйлемнің түрлері
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тәуелсіз Қазақстаным
|
Күні:14.11.2022 ж
|
9-сынып . Қазақ тілі
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
9.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;
9.4.4.1 Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын,түрлерін білу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын түсіну; Мәтіндегі құрмалас сөйлемдерді табу.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Автордың негізгі ойын сақтай отырып жинақы мәтін жазу, құрмалас сөйлемнің түрлерін, жасалу жолдарын білу;
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Тақырып бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып перифраз тәсілі арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу ;
|
Бағалау критерийлері
|
-Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын анықтайды;
-Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын, түрлерін біледі;
-Перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады;
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Шаттық шеңберін құру. Психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу :
1-топ Тарих
2-топ Қазақстан
3-топ Болашақ
Үй тапсырмасын сұрау
«Менің Отаным - Қазақстан!» тақырыбына жазған эсселерін оқыту
|
Шеңбер бойынша бір-біріне жылы лебіздерін білдіре отырып психологиялық ахуал қалыптастырады
Үй тапсырмасын сұрау:«Автор орындығы» әдісі арқылы
«Менің Отаным - Қазақстан!» тақырыбына жазған эсселерін әр топтан бір оқушы шығып оқиды.
Дескриптор:
Эссе құрылымын сақтайды;
Тақырыпты жан-жақты ашады
|
Мадақтау
«Бас бармақ» әдісі
|
Жұмыс дәптерлері
|
|