Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістері Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата08.12.2023
өлшемі4,05 Mb.
#135306
түріСабақ

Бекітемін:

Оқу ісінің орынбасары: Жумабай Г

Бөлімі: Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп: Исатай Тайманов атындағы гимназия

Педагогтің аты-жөні:

Кульбаева А.Н.

Күні:

15.11.22ж

Сыныбы:10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.1.3.7 - квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу

Сабақтың мақсаты:

-квадрат теңдеуге келтірілген тригонометриялық теңдеулерді шешеді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім оқушылармен амандасады.

Топқа бөлу.


Random Group Generator (classtools.net)
Оқушылардың аттарын генераторға орналастыру арқылы 4 топқа бөлінеді
Бағалау парақтарын тарату.
«10 балл» парақшасы

Үй тапсырмасын тексеру№ 7,11 есеп
«ВЕЕР» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді.

Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Топқа бөліну.
Оқушылар топқа бөлінеді. Орындарына отырады.
Оқушылар «Веер» әдісімен үй тапсырмасын топтарда отырып тексереді. Веерге әр есептің берілгені жазылады. Олар жауаптарын жазып отырады.

«10 балл» парақшасы арқылы бағаланып отырады.

Топтар веерлерін бір-бірімен алмастырып үй тапсырмасын тексереді.



Random Group Generator (classtools.net)



«Миға шабуыл» әдісі

5 мин


Формулаларды еске түсіру.

Оқушылар рулеткадағы формулалардың жауаптарын қыстырғыштардан іздеп рулеткаға қыстырады.

Оқушылар рулеткадағы формулалардың жауаптарын қыстырғыштардан іздеп рулеткаға қыстырады.

Тақтада дұрыс жауаптармен тексереді.



«10 балл» әдісі арқылы бағаланып отырады.

Интерактивті тақта,рулетка,қыстырғыштар


Колесо фортуны (piliapp.com)



Сабақтың ортасы.
10 мин

Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі.
Тригонометриялық теңдеулердің шешудің әдістері:

  1. Бір ғана тригонометриялық функцияға байланысты берілген алгебралық теңдеулерге келтірілген тригонометриялық теңдеулер (жаңа айнымалы еңгізу)

  2. Тригонометриялық формулаларды қолдану арқылы шешілетін тригонометриялық теңдеулер

  3. Біртекті тригонометриялық теңдеулер.

Слайд көрсетіледі.
bilimland.kz сайтынан видео көрсетіледі.
Оқулықтағы 1-мысалды түсіндіру.


Оқушылар видеоматреиал арқылы жаңа тақырыппен танысады.

Оқушылар тақтадағы мұғалім көрсеткен мысалдарды дәптерлеріне жазып отырады.



«10 балл» әдісі

ДК экраны
10-сынып оқулығы
Бір тригонометриялық функцияға және алгебралық теңдеулерге қатысты келтірілетін тригонометриялық теңдеулер – Алгебра, 10-сынып, оқушыларға, студенттерге және мұғалімдерге арналған онлайн-оқыту bilimland.kz

Оқулықтан
есептер шығару
15 мин



Оқулықпен жұмыс №8.1 а,ә,б,в
QR код арқылы оқушылар оқулықтағы есепті таңдайды. Топтан бір оқушы тақтаға шығады.
№8,1 а,б №8,2 а,ә
А)
b)
№8.2
а)
ә)
«А,В,С» тапсырмасы
А деңгейі
5sinx+2sin2x=0
В деңгейі
cos2x+2cosx+1=0
С деңгейі
2sin2x-5=-5cosx

QR кода арқылы оқушылар оқулықтағы есепті таңдайды. Топтан бір оқушы тақтаға шығады.

Дескриптор:
-жаңа айнымалы еңгізеді;
-квадрат теңдеуді шешеді;
-қарапайым теңдеуге келтіреді;
-теңдеудің шешімін табады.

Оқушылар жеке деңгейлік тапсырманы орындайды.



«Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады.

Оқулық, интерактивті тақта

Сабақтың соңы.
5 мин
Рефлексия
Бағалау
3 мин

Бекіту тапсырмасы.
Оқушылар 5 тапсырмадан тұратын тест тапсырмасын орындайды.





Үйге тапсырма №8,2 есеп 54-бет


Бағалау «10 баллдық шкала» арқылы бағалау



Кері байланыс.


Оқушылар тапсырманы орындап «ZIPGRADE» бағдарламасымен тексереді.

Дұрыс жауаптары:
1.А
2.С
3.С
4.В

Үйге тапсырма түсіндіріледі.


Оқушылар бағаланады.



«10 балл» әдісі

Қима қағаздары,
«ZIPGRADE»бағдарламасы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет