Сабақтың тақырыбы: «Тұсаукесер»



Дата08.12.2023
өлшемі0,9 Mb.
#134777
түріСабақ




Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 3. Мәдени мұра

Күні : 13.11.2023 ж

Педагогтің аты-жөні: Аппаз Назира Меңлібайқызы

Сынып: 4 «И, К»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: «Тұсаукесер» жыры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.2.1.1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
4.2.2.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру

Сабақтың мақсаты :

-берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
-берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

І. Ұйымдастыру кезеңі.
Шаттық шеңбері
Сабақ мақсатымен таныстыру:
-«Тұсаукесер» жырын оқиды;
-меншіктік мағынаны ауызша және жазбаша жеткізуді үйренеді.

Оқушылар шеңберге тұрып, осы өлеңді хормен айтады.


Күн көзіндей күлімдеп, Көңілді болып жүрейік. Қазіргі болар сабаққа, Жүректен ақ жол тілейік.

Мақтау

Слайд




Сабақтың ортасы
(6-37 минут)





1-тапсырма
Жеке жұмыс
Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырады.


2-тапсырма
Топтық жұмыс
Оқушылардың қате кеткен тұстарына түзету жасайды, сауатты жазуға, сөйлеуге баулиды.
3– тапсырма.
Жеке жұмыс
Мұғалім бағыт-бағдар береді, түсінбеген тұстарына қосымша сұрақтар беріп толықтырады. Салт- дәстүрді құрметтеуге, ұсатнуға,сыйлауға баулиды. Дәстүрді ұмытпауды насихаттайды.


«Есте сақтайық» айдары бойынша оқулықта берілген ережені түсіндіреді, мысал келтіреді.


4- тапсырма
Жеке жұмыс


Сергіту сәті
«Ән салайық!»



Оқылым. Айтылым
Сөздердің мағынасын келесі бағаннан табады.

Тілек

Екі түст і жі



Жыр

Жүз жыл

Өнегелі

Әнге қосып
айтатын өлең

Сыйлы

Басқа адамдарға
айтатын жақсы сөз

Ала жіп

Барлығы жақсы
көреді

Ғасыр

Тәрбиесі мол

Мұра

Өнер

Оқылым
Түсініп оқиды.

Тұсаукесер рәсімі

Оқылым Айтылым.


Мәтінді қайтадан оқиды, сұраққа жауап береді.
1.«Тұсаукесер» тойында болдың ба?
2.Тұсауды неліктен ала жіппен кеседі?
3.Тұсауды кім кеседі?
4. «Тұсаукесер» жырын кім айтады?
Кімдікі? Ненікі?
Егер сөз соңында: а,е,і,ы,я:-нікі: Ер-тоқым кімдікі:баланікі.


Айтылым
А) сұрақтарды мұқият оқып, жауап береді.
Үлгі:-Аал жіп кімдікі?
-Ала жіп біздікі.
Ә)сөйлемді екінші нұсқаға өзгертеді.

Менің жырым-жыр менікі.


Оқушылар орындарынан тұрып әнді қосылып айтады.
«Тұсаукесер» әні



Дескриптор:
- тапсырманы орындайды

Өзара бағалау










Оқулық 92- бет
слайд


Слайд


Оқулық
92- бет


Сөздік


Оқулық
92- бет
слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 12-тапсырманы




Кері байланыс
«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Тексерілді: М.М.Байдәулетова

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет