Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«№87 орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар 2 - тоқсан
Әдебиеттік оқу 34-сабақ
Бөлім:
|
Уақыт
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Ерімбетова Күлзира Төреқызы.
|
Күні:
|
21.11.2022 жыл
|
Сынып: 3 «А»
|
Қатысушылар саны:18
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Түскі тамақ – күшті тамақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу
3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: шығарманы оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, сұрақтарға жауап береді
Көптеген оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып анықтайды.
Кейбір оқушылар: Тамақтану ережесін құрастыра алады
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
6 мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Ы. Алтынсарин «Кел, балалар , оқылық!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
«Кір жинау» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.
-Кейіптеу дегеніміз не?
-Мәтінде қай мезгіл сипатталған?
-Мәтіннің авторы кім? Ол туралы не білесің?
-Мәтінге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып оқы.
-Боранның күшейген сәтін бейнелейтін сөйлемді тауып оқы
-Қысқы кештегі ауыл көрнісін бейнелейтін сөйлемді тауып оқы.
|
Өлеңді мәнерлеп оқып, бір- біріне сәттілік тілейді
Алдыңғы білімді еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді.
|
Дискриптор:
*Мәтіннің қай мезгіл екенін таба алады
*Кейіптеу сөздерді табады
*Автор туралы айта алады
*Мәтіннен сөйлемдерді тауып оқиды
«От шашу»
|
«Кір жинау» әдісі
|
Сабақтың ортасы
3 мин
5мин
3 мин
8мин
3мин
4 мин
4мин
1мин
3мин
3мин
|
Ой қозғау.
-Балалар, бізге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі?
-Дұрыс тамақтану
-Оның пайдасы қандай?
-Күніге неше рет тамақтанасыздар?
Топтарға ат қою
-Топ атаулары нені білдіріп тұр?
-Тамақтану уақыттарын
Сонымен бүгінгі жаңа сабағымыз не туралы болмақ?
Оқу мақсатын таныстыру
*Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді анықтай аламыз
*Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқи аламыз
Мағынаны ажырату Топпен жұмыс «Менің асым» әдісі
Кеспе сөздерден нақыл сөз құру. Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыру.
Өз ойларын білдіру
1-топ Таңғы ас
2-топ Түскі ас
3-топ Кешкі ас
Ұжыммен жұмыс
-Ас адамның арқауы деген сөзді қалай түсінеміз?
Тыңдалым: Үнтаспадан Ертай Ашықбаевтың « Түскі тамақ»
өлеңін тыңдау
Өлеңнің авторымен таныстыру.
Мәтінмен жұмыс
*Оқушылардың іштей оқуы
*Оқушылардың тізбектей оқуы
*Мәнерлеп оқу
«Кешенді постер» әдісі арқылы
сергіту сәтін жасайды
Музыка ойнап тұрады. Балалар орындықты айнала билейді. Музыка тоқтаған сәтте ақ қағазға мына мәліметтер тізбегін құрастырады
«Таңғы ас» тобы: Сүт өнімдерінің тізбегі
«Түскі ас» тобы: Ұннан жасалған тағамдар
«Кешкі ас» тобы: Еттен жасалған тағамдар
Жұппен жұмыс
«Бір сурет үш сөз» әдісі
« Түскі тамақ» өлеңінде қандай тағамдар ұсынылды?
Жұптар әр тағамға қатысты үш сөз жазады.
Саралау тапсырмасы: ( Алдын ала оқушыларға білдіртпей қабілеті жоғары және қабілеті төмен оқушылардың оқулықтарының, орындықтарының артына жұлдызша жапсырылады.)
-Кімнің кітабының сыртынды жұлдызша болса, сол оқушыға тапсырма беремін.
|
Достарыңызбен бөлісу: |