Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы
«Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
Ұлт тарихындағы кеңістік пен уақыт уық шаншылған ұлытау
(сабақтың тақырыбы)
Модуль/пән атауы: Қазақ тілі
Педагог Сейлова Л.А.
Өткізу күні:
1. Жалпы мәліметтер
Курс, топ___________
Сабақтың түрі: аралас сабақ
2. Мақсаты: мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық –саяси, ғылыми) талдай отырып, негізі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен салыстыру;
Сабақ мақсаттары:
Білімдік –Тақырып бойынша қысқаша мәлімет беру, мазмұнымен таныстыру, өзекті мәселелердің түйінін шешіп, мәтінмен жұмыс істеу;
Дамытушылық- оқушылардың ой-өрісін, дүниетанымын кеңейту, өз бетінше зерттеу, талдау жұмыстарына машықтанып,шығармашылық қабілеттерін жетілдірі.
Тәрбиелік–қоршаған ортаны қорғауға, туған жерге деген сүйіспеншілікке шәкірттер назарын аудару, олардың бойына адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру;
3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер: мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен салыстыру.
4. Қажетті ресурстар: интерактивті тақта
5. Сабақтың барысы:
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы:
30 мин.
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту.
ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.
«Суреттер галереясы» әдісі. Сынып қабырғасына сөздер ілінеді. Оқушылар сөздерді кезегімен көріп, аралайды, ойларын айтып әңгімелеседі.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
тақырыпты болжайды;
Сұрақтарға жауап береді;
Өз пікірін білдіреді.
ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Жұптық жұмыс.
Мәтінді тыңдап, көтерілген мәселені талдай отырып, негізі ойды анықтау.
Дескриптор:
Мәтінді тыңдап, көтерілген мәселені анықтайды;
мәселені талдай отырып, негізі ойды анықтайды;
ҚБ
ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. МӘТН. Тапсырма.
Дескриптор:
Грамматикалық материалда берілген теориялық мәліметтерге сүйенеді;
Кестені толтырып, ойларын дәлелдеп түсіндіреді;
Шағын мәтіннің ғылыми стильге тән белгілерін анықтайды.
ҚБ
|
Сынып қабырғасына сөздер ілінеді. Оқушылар сөздерді кезегімен көріп, аралайды, ойларын айтып әңгімелеседі.
|
«Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
|
7-сынып қазақ тілі
Суреттер
Н. Ә. Назарбаев «Ұлы Даланың жеті қыры» мақаласынан
01. mp 3
«Қазақтың этнографиялық категориялар, ұғымдар атауларының дәстүрлі жүйесі» энциклопедиясынан.
|