«ЕСІК ГУМАНИТАРЛЫҚ-ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
Оқу сабағының жоспары
Қабдеш Жұмаділов «Тағдыр» романы
Модуль /пән атауы ЖБП Қазақ әдебиеті
Педагог:
2022 жылғы «»
1.Жалпы мәліметтер
Курс 1 топ:
Сабақтың түрі: Теориялық-Практикалық
2.Мақсаты: Жазушының өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет алу. «Тағдыр» романының мазмұнын түсіну
Міндеттері: Қ.Жұмаділов өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек түсінік беру.
2)Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралау арқылы өмір шындығын баяндайды;
3. Оқу-жаттығу білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі
Әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашады.Шығарма үзінділерін шығармашылық жұмыстарда қолданады.
3. Қажетті ресурстар А4 парағы,маркерлер,бағалау парағы,интербелсенді тақта,стикерлер,презентация.
5. Сабақтың барысы:
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі,шаттық шеңберін құру.Жаңа сабақ түсіндіру.
Сабақтың ортасы: Презентация көрсету.Топтық жұмыс,постер.Видеоролик.
Сабақтың соңы: Бағалау,кері байланыс,рефлексия,үй тапсырмасын беру.
Сабақтың кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Білім алушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
«Бумба-Юмба» амандасу жаттығуы.
Мақсаты: Оқушылар арасында жағымды қарым-қатынас орнату.
Нұсқау: Біз барлығымыз Бумба-Юмба тайпасына ұсталып қалдық деп елестетейік.
Олардың қағидасы: Тайпаға қабылданғыларың келсе –қасындағы адаммен бас түйістіріп, шынтақ түйістіріп, соңынан арқа сүйкеп амандасу керек.
Талдау: Оқушылар көңіл-күйімен бөліседі.
1936 жылы 24 сәуірде Шыңжаң өлкесінің Тарбаатай аймағындағы Малдыбай аулында дүниеге келген. «Жамал» атты алғашқы әңгімесі 1956 жылы «Шұғыла» журналында жарық көреді. Осы жылы Қыта йүкіметінің жолдамасымен Алматыға келіп, Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультетінде оқиды. 1962 жылы «Жас дәурен», 1968 жылы «Қаздар қайтып барады» жинағ шығады. Романдары: «Көкейкесті», «Соңғы көш», «Дарабоз», «Сарыжайлау», «Атамекен», «Тағдыр», «Таңғажайып дүние», «Прометей алауы», «Қылкөпір».
Жазушының өмірі мен шығармашылығы туралы не білеміз?
2 тапсырма.
Қ.Жұмаділов постер жасау
1-топ. Өмірбаяны
2-топ. Шығармашылығы
3-топ. Тағдыр романы
|
топ берілген тапсырмаларға жауап береді;
ойларын жеткізе алады.
Сұраққа жауап береді.
Әр топ тақырыптары бойынша постер жасап қорғайды.
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
3-тапсырма: Модель жасау:
1. Қ.Жұмаділов кім?
2.Тағдыр романы кім туралы?
Модель жасау:
3. «FILA» әдісі
Роман мазмұны бойынша ақпараттарды талдап, кестіні толтырыңыздар.
F-дәлел
I- болжам
L-мақсат
A-жоспар
|
Оқулық, постер, маркер
Смайликтермен бағалау
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Карточка арқылы топтарға сұрақ беріледі.
Сұрақтарға жауап беру керек.
|
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
Рефлексия
|
- Сабақтан кейінгі көңіл-күйіңіз қандай?
- Сабақта ең маңызды не болды?
- Өз жұмысыңызға қанағаттанасыздар ба?
- Өзіңізді не үшін мақтар едіңіз?
- Сабақ қорытындысы бойынша кімді мақтар едіңіз? Неліктен?
- Кімнен жақсы көмек алдыңыз?
|
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
Үй тапсырмасы:
Оқулықтағы тапсырмаларды жазып келеді
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |