ГККП «АКТЮБИНСКИЙ АВТОМОБИЛЬНО-ДОРОЖНЫЙ КОЛЛЕДЖ»
«АҚТӨБЕ АВТОЖОЛ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
Оқу сабағының жоспары/План учебного занятия
(теориялық немесе өндірістік оқыту/теоретического или производственного обучения)
Модуль/пән атауы / Наименование модуля/дисциплины Математика
Педагог Бадауова А.Қ., дайындады/Подготовил педагог
Мерзімі / Дата «____» _________ 2023 жылғы/года
І Жалпы мәліметтер/ Общие сведения
Тақырыбы/ Тема занятия Қиық пирамида және оның элементтері. Қиық пирамиданың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандарын есептеу.
Курс, топ / курс, группы
|
|
|
|
|
|
Мерзімі / Дата
|
|
|
|
|
|
Сабақ түрі/Тип занятия: Тәжірибелік сабақ
2. Мақсаты, міндеттері/ Цели, задачи
– Пирамиданың, қиық пирамиданың жазбасы, бүйір беті және толық бетінің аудандары.
- пирамиданың (қиық пирамиданың) бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану;
- көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу;
3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі / Перечень ожидаемых результатов и (или) профессиональных умений,
которыми овладеют обучающиеся в процессе учебного занятия.
· пирамида және оның элементтеріне анықтама береді; · пирамиданы түрлері бойынша қасиеттерін сипаттайды.
· пирамиданы кескіндейді және жазбаларын жасайды;
· пирамиданың элементтерін табуға есептер шығарады;
· бүйір және толық бетінің аудандарын есептеу формуласын есеп шығаруда қолдана алады.
а) Пәнаралық байланыс / Межпредметная связь сызу, физика, ағылшын.
4. Қажетті ресурстар/ Необходимые ресурсы
а) оқу-көрнекілік құралдар/ учебно-наглядные пособия: интерактивті тақта, слайдтар,жеке тапсырмалары бар карточкалар
Қолданатың әдебиет /Литература к занятию
Әбілқасымова А.; Жұмағұлова З.,Абдиев А. Алгебра және анализ бастамалары Мектеп.,
А.Ш. Алимов, Ю.АМ. Колягин Алгебра и начала математического анализа 10-11кл Учебник М: Просвещение, 2012.,
А.Н.Шыныбеков. Алгебра и . начала анализа.10 класс. Алматы:Атамұра,2011.
Геометрия: Учеб. для 10-11 кл. cред. шк. / Л.С. Атанасян, В.Ф. Бутузов, С.Б. Кадомцев и др. – М.: Просвещение, 1992. – 207 с.: ил. – ISBN 5-09-003870-87
Өз бетінше жұмыс/Самостоятельная работа. Есеп шығару
5. Сабақтың барысы /Ход занятия
Ұйымдасытру кезеңі / Организационный момент
обеспечить благоприятную внешнюю обстановку для работы на уроке, создать атмосферу делового общения, обеспечить психологическую подготовку студентов к работе.
Проверка подготовленности студентов и кабинета к уроку, выявление отсутствующих, организация внимания студентов.
(На доске и в тетрадях запись даты и темы)
«Білім- теңіз түбіндегі інжу- маржан» Ж.Баласағұн.
«Білімі көп адам құралы сай ұста сықылды не істесе де келістіріп істейді.»
А.Байтұрсынұлы.
«Өмір бойы білім алу – әрбір адамның кредосына айналуы керек».
Н.Назарбаев
Достарыңызбен бөлісу: |