Тексерілді:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№3 жалпы білім беретін мектеп» КММ-сі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20317 болып тіркелді.
|
Білім беру ұйымының атауы:
|
«№3 жалпы білім беретін мектеп» КММ-сі
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Бөлім:
|
2-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Пиржанова Ж
|
Күні:
|
28.11.23ж
|
Сынып: 5
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Сейітқұл – ел қамқоршысы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
5.Б/С1.Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау;
5.Т/Ж4 .Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығарманы түсініп оқиды;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалайды;
Кейбір оқушылар орындай алады: Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады.
|
Құндылық
|
Еңбек пен шығармашылық: бірлік пен ынтымақтастықты сақтауға, бірлесе еңбектенуге баулу;
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
7 минут
|
Ширату жаттығуы
«Ашық, жабық сұрақтар» әдісі
Ыбырай Алтынсарин туралы қосымша мәлімет айту.
-Сейітқұл елі үшін қандай ой ойлады?
Оған ерген халық қандай кәсіппен айналыса бастады?
-Сейітқұл бастаған елге басқалар не себепті қосылды?
-Сейітқұлдың ағасы бай болу үшін не істеді? Соңында тағдыры қалай аяқталды?
|
Мұғаліммен амандасады.
Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
1 ұ
|
https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.html
|
Жаңа білім
23 минут
Бекіту
5 минут
|
1-тапсырма. «Т» кестесі әдісі. Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын «Т» кестесі әдісі арқылы бағала.
Тарихи құндылығы:
Адамгершілік құндылық:
Еңбек құндылығы:
2-тапсырма. «Кейіпкер» әдісі. Берілген тапсырмадағы кейіпкерлердің іс-әрекетін дәптерлеріңе ретімен жазыңдар.
4-тапсырма. Әңгіменің сюжеті бойынша ретімен дәптерлеріңе жазыңдар.
Басталуы:
Дамуы:
Шиеленісуі:
Шарықтау шегі:
|
-әңгіменің құндылығын анықтай алады.
-кейіпкерлер іс-әрекетін ретімен жаза алады.
-әңгіменің сюжетін ретімен жаза алады.
|
Дескриптор
-әңгіменің құндылығын анықтайды.
3 ұпай
кейіпкерлер іс-әрекетін ретімен жазады.3 ұ
-әңгіменің сюжетін ретімен жазады. 3ұ
Жалпы ұпай:10 ұпай
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
«Атамұра» баспасы
А.С. Ақтанова, А.Қ.Жүндібаева
|
Кері байланыс
5 минут
|
Рефлексия
«Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір» әдісі.
Қандай жаңа білім алдыңыз?
Алған біліміңді өмірде қолдана аласың ба?
Саған қиындық тудырған түсініктер.
|
Оқушылар сабақтан алған ақпараты туралы пікір бөліседі, түсінбеген ұғымдар туралы айтады.
|
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады
|
https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.html
|
Үй жұмысы:
|
Жазушы туралы қосымша мәлімет білу
|
|
|
|