1. 2текше, тікбұрышты параллелепипед және олардың элементтерін (төбесі, қабырғалары, қырлары) бір- бірінен ажыратады және атайды, текшені, тікбұрышты параллелепипедті латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалайды



Дата23.10.2023
өлшемі17,67 Kb.
#120880
Байланысты:
ҚМЖ математика 18.10


Бекітемін: Улыкпанова Н

Бөлім

Құндылықтар

Педагогтің аты - жөні

Абдикадирова Г.Ж

Күні

18.10.2023

Сынып:4













Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы



Геометриялық фигуралар:текше, тікбұрышты параллелепипед.
Тікбұрышты параллелепипед көлемін табу
/Менің үйім/

Сабақтың мақсаты

1.2текше, тікбұрышты параллелепипед және олардың элементтерін (төбесі, қабырғалары, қырлары) бір- бірінен ажыратады және атайды, текшені, тікбұрышты параллелепипедті латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалайды, оларды таңбалануы бойынша оқиды
1.2формуланы қолданып, параллелепипедтердің көлемін табады.
1.3белгілі шамалар бойынша параллелепипедтердің көлемін табады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің
әрекеті



Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
10 минут



Ой қозғау «Өз біліміңді тексер»
Күнделікті өмірде сен осындай пішіндегі заттарды жиі кездестіресің.Мұндай геометриялық фигуралардың қалай аталатынын есіңе түсір.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.



Балалардың назарын сабаққа аудару

Берілген геометриялық фигураның атын атайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады





«Басбармақ» әдісі арқылы.

Оқулық
Фигуралар
Текше,тікбұрышты параллелепипед

15 минут


15 минут



Есіңде сақта!
V = a * b * c
Vтекше = a * a *a = a3
1-тапсырма
Параллелепипедтердің көлемін тап.
Ұзындығы – 9 см
Ені – 3 см
Биіктігі – 4 см
V = ?
Ш: 9см * 3 см * 4 см =108 см3


2 тапсырма
Белгілі шамалар бойынша параллелепипедтердің көлемін тап.

Дескриптор:


- бірінші параллелепипедтің көлемін
табады(1б)
- екінші параллелепипедтің көлемін
табады(1б)
- үшінші параллелепипедтің көлемін
табады(1б)

Формуланы қолданып, параллелепипедтердің көлемін табады.

Белгілі шамалар бойынша параллелепипедтердің көлемін табады





«Комментарий» арқылы

«Комментарий» арқылы





Оқулық
№ 2(а)
127 бет

таратпа


Сабақтың соңы
Кері байланыс
5 минут

«Интервью әдісі»
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?
Үйге тапсырма
№ 10, 129 бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы



микрофон


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет