САБАҚ: 7.3.2.2
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері
|
Университет: Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі Абай атындағы Қазақ Ұлттық Педагогикалық университет
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі: Алимакын Д.Е.
|
СЫНЫП: 7
|
Қатысқандар саны: 21
|
Қатыспағандар: 1
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
атмосфераның құрылысы мен қабаттарын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелейді.
Кейбір оқушылар:
атмосфераның құрылысы мен қабаттарының айырмашылықтарын түсіндіріп, дәлелдейді
|
Бағалау критерийі
|
Түсіну.Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін түсінеді
Қолдану. Ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелей алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқылым. Мәтін мазмұнымен танысады
Жазылым. Диаграмма, график сызады
Айтылым. Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктері туралы түсіндіре алады.
Пән бойынша сөздер мен терминдер: Тропопауза, стратопауза, мезопауза, радйозонд
Терминдерді меңгереді, ойларын ортаға салады.
|
Құндылықтар ға
баулу
|
Қарым-қатынас жасау және жауапкершілік қабілетін арттыру. Бүгінгі таңда атмосфераның қандай экологиялық мәселелері бар екенін біліп, атмосфераны қорғауға баулу
|
|
|
|
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдер
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Дереккөздер,
ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Дескриптор: Литосфералық катаклизмдер туралы біледі
Бағалау: Топ басшысы геометриялық фигуралар арқылы бағалайды. Орташа жақсы өте жақсы
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы бүгін өтілетін сабақ тақырыбын білу және мақсатын айқындау. Интербелсенді тақтада сурет көрсетіледі
. – Бүгін топқа неге осылай бөліндік,тақтадағы суретпен қандай байланысы бар?
– Өтетін тақырыбымыз не жәйлі болмақ, қалай ойлайсыңдар?
– Осы тақырыпты білу бізге қаншалықты маңызды?
3 минут
|
Химиялық элементтер
О (оттегі)
N ( азот) СО2 (көмірқыш. газы)
|
|