Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата19.05.2023
өлшемі152,31 Kb.
#95403
түріБағдарламасы

Бөлім

20-ға дейін санау

Пәні:

Математика

Күні:

04.05.23

Мұғалімнің аты-жөні:


Сынып: 1 «Б»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кесінді сызу / Велоспорт/ Кесіндіні сызу / Балаларжәне спорт

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу;
1.1.3.3** ұзындық (см, дм )/ масса (кг) /көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ.) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау.

Сабақтың мақсаты

Кесінді сызуды үйрену.
Кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстыру.

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.



Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Ой қозғау» әдісі
Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болды? Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлше.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Кесінді сызуды үйренесің.
Кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстырасың.

1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Кесіндіні өлше. Берілген кесіндіден 2 см қысқа және 2 см ұзын кесінділер сыз
ЕББҚ
Кесінді сыз
Талқылау сұрақтары:
1.Кесінді сызғанда нені басшылыққа алу керек?

Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болғанын анықтайды
Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлшеп, айтады

1. кесіндіні өлшейді


2.берілген кесіндіден қысқа кесінді сызады
3.берілген кесіндіден ұзын кесінді сызады

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Лайктар салынған таратпа




Дескриптор:_-кесіндіні_өлшейді_-берілген_кесіндіден_қысқа_кесінді_сызады'>Дескриптор:
-кесіндіні өлшейді
-берілген кесіндіден қысқа кесінді сызады
- берілген кесіндіден ұзын кесінді сызады

ЕББҚ
Дескриптор:
-кесінді сызады

Оқулық
№1,126-бет

Оқулық
№2, 127-бет


Дәптер
Сызғыш,қарындаш дәптер

10 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Ұзынды ғы қандай кесінділер бейнеленген? Өлше.
ЕББҚ
Кесінділерді өлше
Талқылау сұрақтары:
1. Кесінді сызғанда нені басшылыққа алу керек?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. бірінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
2.екінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
3.үшінші кесіндінің ұзындығын анықтайды

Сұраққа жауап береді


Қол жаттығуын жасайды



«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
-екінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
-үшінші кесіндінің ұзындығын анықтайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-кесінділерді өлшейді
Жарайсыңдар!
Керемет!



Оқулық
№1, 128-бет


8 мин



3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Бинокль» әдісі
Өзіңе белгілі шамаларды және олардың өлшем бірліктерін ата.
Өлшеу құралдарын ата.
ЕББҚ
Белгілі шамаларды және олардың өлшем бірліктерін жаз.
Талқылау сұрақтары:
1.Берілген шамалар туралы не білдің?

1. шамаларды атайды
2.өлшем бірліктерін жазады
3.өлшеу құралдарын атайды
Сұраққа жауап береді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-шамаларды атайды
-өлшем бірліктерін жазады
-өлшеу құралдарын атайды

ЕББҚ
Дескриптор:
- өлшем бірліктерін жазады

Таратпа
қаламсап

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа
Көк қарын
даш


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет