Циклограмма «Тұлпар» ортаңғы тобы Өтпелі тақырып: «біз еңбекқор баламыз



Дата24.04.2022
өлшемі24 Kb.
#32086

Циклограмма

«Тұлпар» ортаңғы тобы

Өтпелі тақырып: «БІЗ ЕҢБЕКҚОР БАЛАМЫЗ»

Апта күні 25—29 сәуір



Күн тәртібі

Уақыты

Дүйсенбі

Сейсенбі

Сәрсенбі


Бейсенбі


Жұма





Таңертеңгі қабылдау
Ойындар

үстел үсті,

Дидактикалық, саусақ т.б )

Таңертеңгі жаттығу



7.30-8.30


Тәрбиешінің балалармен қарым-қатынасы: Қайырлы таң! Доброе утро! Қалдарың қалай?

Мақсат: балалардың көңіл-күйлерін көтеру, балалардың үсті-басына көңіл аудару.. Ата-аналармен қарым-қатынас мәдениетін орнату.



Дидактикалық ойын: «Көлеңкесіне сәйкес орналастыр»

Дидактикалық ойын: «Көбелектер қонады»



Саусақ ойыны: Саусағымда сақина Санап көрші кәнеки 1,2,3 Бір, екі үш Демалайық жинап күш.


«Жасырылған затты тап»

Қазақ тілінде өз алдына жеке мағынаға ие болмайтын, басқа сөздерге қосылып көмекші мағына атқаратын- арт, үст, жақ, қас, іш деген көмекші сөздерді үйрету



«Сөйлемей көрейікші» ойыны (үндемес)

Балалардың дене бітімін шынықтыру, дене сымбаттылығын қалыптастыру мен денсаулығын нығайту.

«Ас адамның арқауы»

Таңғы ас



8.30-9.30


Ойын жаттығу:

Нан қиқымын шашпаңдар

Жерде жатса баспаңдар

Теріп алып, қастерлеп Торғайларға тастаңдар

Сиқырлы сөз: «Приятного аппетита»


Ойнайық та,

ойлайық»
(ҰОҚ)

9.30-10.20

Дене шынықтыру-3

Тақырыбы:

Балақайлар хайуанаттар бағында Негізгі қимылдары: алаңның бір жағынан екінші жағына жүгіру (арақашықтығы 10 м). Тепе-теңдікті сақтай отыра бір-бірінен 20 см қашықтықта жатқан кедергілер арқылы аттап жүру. Гимнастикалық қабырғаның екінші сатысына бекітілген көлбеу тақтайдан сырғанау. Мақсаты:тепе-теңдікті және қимыл үйлесімділігін сақтау дағдысын қалыптастыру.



Сурет салу

Тақырыбы: « Сүйікті ойыншықтарым ». Өз бетінше. Мақсаты: Балалардың ойыншықтар жайлы түсініктерін кеңейту, өз бетінше бейнелерді ң суретін салу дағдыларын нығайту. Міндеті: Өз ойыншықтарын сипаттап әңгімелету арқылы сөздік қорын молайту. Сүйікті ойыншықтарының суретін салуға жаттықтыру. Сурет салу дағдыларын қалыптастыру, ойыншықтарына ұқыптылықпен қарауға тәрбиелеу . Өнерлі он саусақ



Құстар

(сурет салу) Балаларға «Құстар» туралы ертегі оқып беру. Тақпақ жаттау. Балаларды табиғаттағы құстарды аялап, баптап, күте білуге үйрету. Құстарға деген қамқорлық көзқарастарын тереңдету



Дене шынықтыру-3

Тақырыбы:

Аңдарға арналған жаттығу (таза ауада) Негізгі қимылдары: бір орыннан ұзындыққа секіру. Допты қақпаға домалату. Мақсаты:бір орыннан ұзындыққа секіру. Допты қақпаға домалату. Міндеттері: аяқ пен қолдың қимылын үйлестіруді жетілдіруді жалғастыру. Кедергілер арасынан «жыландай» ирелеңдеп жүгіруге жаттығу, оң және сол жақтағы кедергілерге соқтықпай өтіп кетуді жетілдіру, ептілікті дамыту.



Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: Өзінің отбасы туралы әңгіме. Мақсаты: отбасы туралы әңгімелеуге,тілде сын есімдерді, етістіктерді дұрыс қолдана білуге үйрету. Міндеті: а) Білімділік: балалармен өз отбасы туралы әңгімелесу. ә) Дамытушылық: өз отбасы жайлы әңгімелеу барысында сөздік қорларын дамыту, есте сақтау қабілеттерін арттыру, «г», «п», дыбыстарының айтылуын бекіту. б)Тәрбиелік: балаларды үлкенді сыйлауға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу.


Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру Тәулік бөліктері Мақсаты: тәуліктің қарама-қарсы бөліктерін анықтауға үйретуді жалғастыру. Міндеттері:тәулік бөліктерін – таң, күн, кеш, түнді атау және ажырату біліктерін бекіту; бұл терминдерді сөйлеу тілінде белсендіру; тәулік бөліктерін реттілігі туралы ұғымдарын қалыптастыруды жалғастыру; уақыт бойынша бағдарлана білуге үйрету; ертегіден үзіндіні тыңдап, шешуін табуға үйрету; мұқияттылығын, логикалық ойлауын дамыту, қолдың ұсақ моторикасын дамыту; қайырымдылыққа тәрбиелеу.

Музыка

Ән тыңдау: «Құстар», «құстар шоқиды» (Т.Ломова)

Дауыс жаттығулары:

«Жоғары, төмен».

Ән айту:«Апам үшін»

(Қ. Мырзалиев; И. Исаев).

Ырғақты би: «Көңілді полька».

Мүсіндеу

Тақырыбы: Пирамида. Мақсаты: пирамида ойыншығын мүсіндеуді үйрету. Міндеттері: пирамида ойыншығы туралы түсініктерін кеңейту, түстерді, көлемдерді ажырата білу дағдыларын қалыптастыру; бөліктерді біріктіре отырып, бейне құрастыруды дамыту; ұқыпты жұмыс істеуге, гигиеналық шараларды сақтауға тәрбиелеу.



Дене шынықтыру-3

Тақырыбы:

Орман,тоға йға серуенге барамыз Негізгі қимылдары: биіктігі 10 см заттың үстінде екі аяқпен секіру. Бағытты өзгерте отырып жүру және жүгіру. Биіктігі – 20 см, ені 20 см гимнастикалық сәкінің үстімен жүру. Мақсаты:тепе-теңдікті, қимыл үйлесімділігін сақтау дағдыларын қалыптастыру. Міндеттері:екі аяқпен ептілікпен еденнен итеріліп, кедергіден секіріп өтуге үйрету.



Музыка

Ән тыңдау: «Құстар», «құстар шоқиды» (Т.Ломова)

Дауыс жаттығулары:

«Жоғары, төмен».

Ән айту:«Апам үшін»

(Қ. Мырзалиев; И. Исаев).

Ырғақты би: «Көңілді полька».


Жаратылыстану

Тұқымнан не өсіп шығады? Мақсаттары: а) Асбұршақ тұқымы және оны егу жолдары туралы түсіндіру. ә) Зейін қою, ойлау, сөйлеу қабілетін, қолдың моторикасын дамыту. б) Қоршаған ортаға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу, табиғатты аялауға үйрету.

«Табиғат пен біргеміз»

10.20-11.30

Серуенге қызығушылық туғызу; балалармен жеке әңгімелесу; серуенге ойын материалдарын таңдау; серуенде балаларды әрекет етуге ынталандыру.

Жер бетіне шыққан шөпке бақылау

Мақсаты:

Көктем мезгіліндегі алғашқы шыққан шөптер туралы балаларға мәлімет беру. Көктемде күннің қызып, жылитынын айту. Күн шуағын төгетінін айтып, түсіндіру. Шөптің бірнеше түрге бөлінетінін ұғындыру.



Сұрақтар:

- Жерге шөп қай кезде шыға бастайды?

- Шөптің түсі қандай?

- Шөптің табиғатқа қандай пайдасы бар?

Еңбек Мақсаты:

Жылдам жүгіруге, көздеуге, ептілікке үйрету, күштілігін арттыру. Ауладағы қоқыстарды тазарту. Зиянды шөптерді жұлу. Үлкендерге көмектесу.

Қимылды ойын: «Ақ серек пен көк серек»

Еркін ойын


Серуеннен оралу

11.30-11.50

Балалардың киімдерін реттілікпен шешуі, гигиеналық шараларды ұйымдастыру.

Түскі ас

11.50-12.30

Балалардың назарын тағамға аудару ; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс; әдеп ережесі.

Түскі ұйқы

12.30-13.00

Балалардың тыныш ұйықтауына жағымды жағдай орнату.

Біртіндеп ұйқыдан ояту, ауа, су шаралары

15.00-15.30

Баларға әр түрлі қимылда жаттығулар жасату, шынықтыру жұмыстарын жүргізу

Ойын- жаттығу :

Сылдырлайды мөлдір су,
Мөлдір суға қолыңды жу.
Жуынсаң сен әрдайым,
Таза бетің, маңдайың.

Бесін ас

15.40-16.00

Балалардың назарын тағамға аудару ; мәдениетті тамақтануға баулу бойынша жеке жұмыс

Ойындар, дербес әрекеттер

16.00-16.30




«Дидактикалық ойын: «Қуыршаққа көмектес»



Дидактикалық ойын: «Көлеңкесіне сәйкес орналастыр»

Ойын «Кімнің заттары?» (жақын адамдарының заттарын анықтау);

Суретті кітапшаларды бояу, пазлдар, мозаика және т.б.





«Серпілген сауал» әдісімен жыл мезгілі туралы сұрақтар қойып, жауап алу мақсатында ойын жинақтауға жағдай жасау.

Мақсаты:қойылған сұрақтарға толық жауап алу үшін ойландыру, үйрету.




«Кім тапқыр?

Мақсаты: ым-ишара арқылы жан- жануарларды тану.


Серуен

16.30-17.00

Серуенге қызығушылық туғызу. Балалармен әңгімелесу: « Кім қайда барғысы келеді бар?»

Балалардың үйге қайтуы

17.00-18.00

















Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет