Д. Қонаев атындағы аграрлық



Дата07.01.2022
өлшемі120 Kb.
#19206
түріСабақ

Д. Қонаев атындағы аграрлық

техникалық колледж директорының

оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:


Тобы:













Күні:












_________ Э. Сидиков

«___» _____ 2021ж



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар

Оқытушының аты-жөні: Абубакирова Х. А.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Есептер шығару.

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

Логарифм ұғымы және оның қасиеттерін қорытындылау, есептер шығаруда логарифмнің анықтамасы мен қасиеттерін қолдана білу дағдыларын бекіту. 

Сабақ мақсаттары:

1. Логарифм ұғымы және оның қасиеттерін қорытындылау, есептер шығаруда логарифмнің анықтамасы мен қасиеттерін қолдана білу дағдыларын бекіту.

2. Есеп шығару барысында оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, іскерлік білімдерін, дағдыларын қалыптастыру;

3. Оқушыларды бар ақпаратты пайдаланып жұмыс істеуге, шапшандыққа, бір-бірлерін тыңдауға тәрбиелеу.


Тілдік мақсат:

Негізгі сөздер мен тіркестер: логарифм

Бағалау критерийлері:

  • Логарифмнің ондық, натурал түрлерін ажырата біледі;

  • Логарифмге байланысты есептерді шығара алады;

  • Логарифмнің қасиеттерін практикада қолдана алады;







ой –түрткі сұрақтар мен жауаптар

Алдыңғы оқу

Көрсеткіштік функция

Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

11сынып, «Алгебра және анализ бастамалары» Әбілқасымова А.Е., Жұмағұлова З.Ә.


Техникалық құралдар, материалдар

Фотосуреттер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет




Сабақтың басы

10 мин


Сабақ ортасы

25 мин



  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Өткен тақырыпты қайталау, сұрақ – жауап ретінде

а) фронтальды сұрау.

1) Логарифм дегеніміз не?

2) Ондық логарифм дегеніміз не?

3) Натурал логарифм дегеніміз не?



ә) қасиеттерін жазайық.

3.Логарифмнің қасиеттерін пайдалана отырып есептер шығару, мәнін табу.


Log 216 =

Log5 1 =

Log5 25 =

Log3 81 =

Log0,2 0,04 =

Log7 343 =



Есептер шығару:


lg8 + lg125

lg(8∙125) = lg 1000 = 3

log 26 - log 2 (6/32)

log 2 (6 : (6/32)) = log 232 = 5

log 3 5 - log 3 135

log 3 (5 : 135)= log 3 (1:27)= -3

2 log 27 - log 2 49

log 272 - log 249 = log 2(49:49) = log 2 1 = 0

log 93+ log 927

log 9(3∙27) = log 981=2

log 121212

log 121212 =12

log 264

log 264= log 226=6

1) log216= 4                 

2) log0,20,04= 2   

                   

№3 1) log522-log511-log510=

2)  log38-log34+log3 =

3) log27-log263+log236=

4)log764+log7256+log728=

5) log231= 0                   





Сабақтың соңы

10 мин


Сабақты қорытындылау

  1. Санның логарифмі деген не?

  2. Ондық логарифм дегеніміз не?

  3. Натурал логарифм дегеніміз не?

  4. Қандай санның логарифмі бірге тең?

  5. Қандай санның логарифмі нөлгетең?

  6. Көбейтіндінің логарифмі неге тең?

Үйге тапсырма:



Тест жұмысы:

  1. Есептеңдер: 

А) 9; В) 18; С) 3; D) 0; Е) 10.

  1. Теңдеуді шешіңдер: 

А) 4; В) 1/2; С) 0; D) 1; Е) 16.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log х-1 9 = 2

А) 4; В) 2; С) 3; D) 1; Е) 0.

  1. Өрнектің мәнін тап: log2log2log4 16?

А) 2; В) 4; С) 1; D) 8; Е) 0.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log 4 (4х – 16) = 1

А) 5; В) 3; С) 4; D) 6; Е) 8.





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар сабақ барысында топтық және жеке жұмыс жасайды. Жеке жұмыста оқушыларға тақырыпты бекіту мақсатында тест тапсырмасы беріледі.

Жеке жұмыста өзін-өзі, жұптық жұмыста бірін-бірі бағалау түрлері қолданылады. Кері байланыста «Білім қоржыны» арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды.

Сабақ соңында оқушыларды

5-тік шкала бойынша бағалаймын.


Сабақ басында оқушылар кабинеттегі тәртіп ережелерімен таныстырылады.

Оқушылардың партада дұрыс отыруы қадағаланады.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?



Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет