Сабақтың тақырыбы: 3D р е дактор қ ұралда р ы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата21.11.2022
өлшемі0,53 Mb.
#51455
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Тукеева Кульжахан Асетқызы

Күні

16.11.2022ж

Сынып 6 «Ә»

Қатысушылар саны

12

Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

3D -редактор құралдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.

Көптеген оқушылар:

3D-редакторының құралдарын қолданады.

Кейбір оқушылар:

Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды

Құндылықтарға баулу



«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша құндылықтар
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсім Мақсаты: Оқушылардың топтық жұмыста және ортақ шешімге келуі барысында бір-біріне қолдау көрсетуі арқылы құндылықтарды сіңдіру



Сабақтың барысы:



Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Бағалау

Ресурстар

2 мин
5 мин

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі

  • 1) Оқушыларды сабаққа жұмылдыру, психологиялық ахуал

  • Жылы лебізбен оқушылармен сәлемдесіп, оқушыларды flippity.net программасы арқылы үш топқа бөледі.




Оқушылар топқа бөлінеді




http://www.flippity.net/

Өткенді еске түсіріп, жаңа білім игеруге дайындық кезеңі

«Галереяға саяхат» әдісі.


Өткен тақырыптар бойынша суреттер беріледі.
Білімді игеру кезеңі
Оқушылардың назарын сабаққа аударып, ой қозғау мақсатында бейне фильм көрсетіледі де сұрақтар қойылады.
Сабақтың тақырыбын, мақсаттарымен таныстырады..
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен таныс болады



Оқушылар таңдаған сурет арқылы сұрақтарға жауап береді

Көрсетілген бейне фильмнен бүгінгі сабақтың не туралы болатынын түсінеді. Сабақ тақырыбымен мақсатымен танысады.


Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады




Бағалау парағы


Презентация

Оқулық, дәптер



3 мин

5 мин
15 мин

3 мин



Топтық жұмыс. SketchUpMake-тің құралдарының қызмет түрлеріне қарай орналастыртады.
Сызу, модификациялау, редакторлау құралдары



Дескриптор:
SketchUpMake-тің құралдарының қызмет түрлеріне қарай орналастыра алады


Жұптық жұмыс сәйкестендіру

Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіре алады.
Жеке жұмыс. ДК 54 бет SketchUpMake прогаммасының құралдары арқылы деңгейлік тапсырмалар орындатады
А деңгейі
1-тапсырма
SketchUp Make - программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырыңдар.
В деңгейі
1-тапсырма
SketchUp Make - программасының құралдарын пайдаланып, қорап құрастырыңдар.
С деңгейі
1-тапсырма
SketchUp Make - программасының құралдарын пайдаланып, «Баспалдақ» моделін құрастырыңдар
Дескриптор:
- SketchUp редакторды іске қосады;
Тік төрт бұрыш, линия, сығу/созу, заливка құралдаржы пайдалану арқылы параллелепипед, қорап, баспалдақ моделін сыза алады.

-Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды.


Сабақты қорытындылау кезеңі
«Венн диаграмма»
2 D графика мен 3 D графиканы салыстырыңдар. Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атаңдар

Дескриптор:


2 D графика мен 3 D графиканы салыстыра алады.
қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықты анықтайды.

Оқушылар SketchUpMake-тің құралдарының қызымет түрлеріне қарай орналастырады


Оқушылар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды


құрал саймандарды қызметіне қарай сәйкестендіреді.

Оқушылар ноутбугте


SketchUpMake прогаммасының құралдары арқылы деңгейлік тапсырма орындайды






Интербелсенді тақта /компьютер

Интербелсенді тақта /компьютер





2 мин

Оқушылар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалауды ұйымдастырады.


2.Кері байланыс:







Бағалау парағы




5 5 бет Дәптерге орындайық, үй тапсырмасы













Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет