«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар З.Батталханов атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сабақ тақырыбы
|
Массалар ақауы, атом ядросының байланыс энергиясы
|
Пәні
|
Физика
|
Білім беру ұйымының атауы
|
Заманбек Батталханов атындағы орта мектеп
|
Бөлім
|
Атом ядросы
|
Педагогтың аты-жөні
|
Есимбекова Жазира Мусаевна
|
Күні
|
2.05.2023ж
|
Сынып
|
9 а
|
Сабақтың тақырыбы
|
Массалар ақауы, атом ядросының байланыс энергиясы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
9.6.1.9 атом ядросының масса ақауын анықтау;
9.6.1.10 атом ядросының байланыс энергиясы формуласын есептер шығаруда қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
Масса ақауын анықтайды, атом ядросының байланыс энергиясына есептер шығарады
|
LS тақырыбы
|
Білім сапасын арттыруда функционалдық сауаттылық бойынша тапсырмалардың рөлі
|
LS мақсаты
|
Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін өмірде қолдана білулеріне көмектесу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Cабақтың басы
0-10 мин
Сабақтың ортасы
10-40
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Жазулар жазылған ленталар
QR –қа енгізілген суреттер
Нейтрон N
Массалық сан А
Пратон Z
Физикалық шамалар жазылған парақшалар
Машина макетіндегі суреттер
Оқулық
Формула кесінділері
|
Оқушыларды ұйымдастыру жұмысын жүргізеді.
Жеңіс күніне орай ленталар көмегімен Ұлы жеңіске үлес қосқан батыр ата-бабаларымызға алғыс айта отырып, болашаққа тілек айтуларын қадағалайды
Атом ядросының моделінің жасалғандығын бақылайды
Топқа QR код көмегімен Екінші дүниежүзілік соғыстың ең атақты 3 қаруының атауымен бөлінеді
Тигр
Катюша
Бруммбер
Үй тапсырмасының орындалуын қадағалайды.
«Тарсия» әдісімен үй тапсырмасын сұрайды
Сергіту сәті
«Бейне арқылы физикалық шама құрастыру» тапсырмасын береді
ЕБҚ тапсырмасы
Құрастырылған физикалық шамалардың атын айтып, өлшем бірліктеріне тоқталуын сұрайды.
Дескриптор:
-физикалық шамаларды айтады
-өлшем бірліктерді ажыратады
Сабақ тақырыбын ашу үшін «Сиқырлы көлік» әдісін ұсынады. Сабақ тақырыбын ашуға бағытталған суреттер орналастырады. Білім алушыларға сол суреттердің көмегімен сабақтың тақырыбын ашу ұсынылады
Сабақ тақырыбын хабарлап, оқу мақсатымен таныстырады.
«Бірін-бірі» оқыту әдісімен жаңа сабақты түсіндірулеріне және топ мүшелерінің топтық жұмыста атқаратын қызметтерін бөлісулерін қадағалайды, нұсқау береді.
|