1-күн, 1-сабақ
|
Тақырыбы
|
Оқу сауаттылығына арналған тапсырмалар сипаттамасын талдау
|
Мақсаты
|
Оқу сауаттылығына берілген тапсырмалардың сипаттамасына (мазмұндық аймағын, құзыреттілігін, мәнмәтін, тапсырмалардың қиындық деңгейін) талдау жасау, практикалық тапсырмалар арқылы бекіту.
|
Күтілетін нәтижелер
|
Оқу сауаттылығына берілген тапсырмалардың сипаттамасына (мазмұндық аймағын, құзыреттілігін, мәнмәтін, тапсырмалардың қиындық деңгейін) талдау жасайды, практикалық тапсырмаларды орындайды.
|
Уақыт
|
Сессия барысы
|
Ресурстар
|
10 минут
|
Танысу.
Сергіту сәті.
Семинар бағдарламасымен танысу.
Жеке оқу нәтижесін анықтау
Тыңдаушылардың танысуы
|
1-6 слайд
|
5 минут
|
Ой-талқы. Сұрақтарды жұптастып талқылау:
Математика сабағында оқушылардың оқу сауаттылығын дамытуды сабақта қалай жүзеге асырасыздар?
Қандай тапсырмалар арқылы? (2-мысал келтіру)
Тапсырмалар сипаттамасына талдауды қалай жүргізесіздер?
|
7-слайд
|
5 минут
|
Интреактивті дәріс.
|
8 -10 слайдтар
|
5 минут
|
1-практикалық жұмыс.
|
11 слайдтар
|
5 минут
|
Интреактивті дәріс.
|
12-13 слайдтар
|
10 минут
|
2-практикалық жұмыс
|
14 слайд
|
12 минут
|
Интреактивті дәріс.
|
15-21 слайд
|
10 минут
|
3-практикалық жұмыс (топтық жұмыс)
|
22 слайд
|
20 минут
|
Жұптық жұмыс. Математика сабағындағы оқу сауаттылығына арналған тапсырмаларға мысал келтіру.
Топтық жұмыс. Жұптар бірігіп 4-тікте өздерінің мысалдарымен, талдауларымен бөліседі. Бір-біріне кері байланыс береді.
Үлкен топта бір-екі тапсырма тыңдалып, тренер қорытынды жасайды.
|
23 слайд
|
3 минут
|
Рефлексия. «3 батыл қадам».
|
24 слайд
|
1-күн, 2-сабақ
|
Тақырыбы: Математикалық сауаттылыққа бағытталған тапсырмаларды талдау және шешу
|
Мақсаты: Оқу сауаттылығы бойынша тапсырмалардың сипаттамаларын талдау, Математикалық сауаттылық бойынша тапсырмаларды талдау және шешу біліктері мен дағдыларын дамыту
|
Күтілетін нәтиже: Математика пәні мұғалімдері:
1) оқу сауаттылығы бойынша тапсырмалардың сипаттамаларын талдайды;
2) оқу сауаттылығы бойынша тапсырмалар әзірлейді;;
3) тапсырмалардың мазмұнын талдайды және тапсырмалардың шешімін талдауға бағыт алады;
|
Уақыт
|
Сабақ барысы
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Тренер: "Математикалық сауаттылық бойынша тапсырмаларды талдау және шешу" тақырыбындағы екінші сессиясының мақсатымен және талқыланатын сұрақтармен таныстырады.
|
1-2 слайдтар
|
5 минут
|
Миға шабуыл. Топта берілген сұрақтарды талқылау:
• Математикалық сауаттылық моделін қалай түсінесіз?
• Өмірлік жағдайыңыздан мысалдар келтіріңіз.
|
3 слайд
|
10 минут
|
Интерактивті дәріс:
Өзін-өзі тексеру жаттығуы:
• Тапсырмалардың құрылымы қандай?
• Тапсырмаларды талдау деген нені білдіреді?
Оқушылармен бірге тапсырмалардың құрылымын талқылау.
Тапсырманы талдаудың мысалын көрсетіңіз.
|
4 слайд
|
10 минут
|
Интерактивті дәріс
|
5-7 слайдтар
|
20 минут
|
№1- практикалық тапсырма
|
8-14 слайдтар
|
5 мин
|
Тапсырманы модерациялау
|
15 слайд
|
15 минут
|
№2- практикалық тапсырма (топтық талдау)
|
15-22 слайдтар
|
10 минут
|
Кіші топтардағы жұмыс.
Математикалық сауаттылыққа арналған тапсырмаларға мысалдар келтіріңіз.
Басқа жұптарға тапсырмалардың мысалдарын көрсетіңіз.
Егер сіз халықаралық зерттеулер жинағынан мысал келтірсеңіз, тапсырмаларға сілтемелерді міндетті түрде көрсетіңіз.
|
23 слайд
|
5 мин
|
Жұмыстың қорытындысын жасау. Тренер жұмысты қорытындылайды
|
24 слайд
|
5 минут
|
Рефлексия.
|
1-күн. 3-4 сессиялар. Онлайн жаттығу құрылғысымен жұмыс: креативті ойлауды дамыту бойынша тапсырмаларды орындау
|
Уақыт
|
Сабақ барысы
|
Ресурстьар
|
5 минут
|
Сергіту жаттығулары (тренердің таңдауы бойынша
|
|
10 минут
|
Тренердің онлайн жаттығу құрылғысымен жұмыс жасау бойынша нұсқаулығы
|
Ноутбук, компьютер
|
60 минут
|
Онлайн жаттығу құрылғысымен жұмыс: оқу сауаттылығын дамыту бойынша тапсырмаларды орындау
|
Ноутбук, компьютер
|
10 минут
|
Өзара бағалау ұйымдастырады (тренердің таңдауы бойынша)
|
Ноутбук, компьютер
|
5 минут
|
Рефлексия
|
Ноутбук, компьютер
|
10 минут
|
Математикалық сауаттылықты дамытуға бағытталған тапсырмаларды орындау бойынша нұсқаулығы
|
Ноутбук, компьютер
|
60 минут
|
Онлайн жаттығу құрылғысымен жұмыс: математикалық сауаттылықты дамыту бойынша тапсырмаларды орындау
|
Ноутбук, компьютер
|
10 минут
|
Өзара бағалау ұйымдастырады (тренердің таңдауы бойынша)
|
Ноутбук, компьютер
|
10 минут
|
Күннің қорытындысы
|
|
|
|
|
|
|
|