Расул ғамзатов «ана тілі» Ақтөбе қаласы



бет1/4
Дата08.09.2023
өлшемі2,27 Mb.
#106701
түріСабақ
  1   2   3   4

РАСУЛ ҒАМЗАТОВ «АНА ТІЛІ»
Ақтөбе қаласы
№51 гимназияның қазақ тіді мен әдебиеті пәні мұғалімі
Ергалиева Динара Ғабитқызы



















Оқу мақсаты:

6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту;
6.2.3.1 шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтау.

Сабақ мақсаты:

-көркем шығармадан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, өлеңнің идеясын,тақырыбын ашады;
-шығармадағы көркем ауыстыруларды(троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтайды;
-көркем шығармадағы көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады

Бағалау критерийлері:

-Өлең үзінділерін мәнерлеп оқиды;
-Шығарма идеясын, тақырыбын ашады
-Өлеңнен троп түрлерін табады

ІІ БӨЛІМ



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар



Бағалау әдістері

Ресурстар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
4 мин.


6 мин



Оқушылардың психологиялық ахуалын туғызу мақсатта «Мен саған сенемін» тренингі ойнатылады.
Әдіс қадамдары:
-Әуен ойнап тұрады;
Оқушылар «Мен саған сенемін, ...»-деп сыныптасына мадақтау сөздерін айтады

«Тақырыпты табыңыз» әдісі


Әдіс мақсаты: алдыңғы білімдерін жаңа білім алуда жинақтап тақырыпты өзектендіру.
Әдіс қадамдары:

  • Оқушылар сурет қиындыларын жинақтайды.

  • Әр суретті реттеген кезде өткен сабақ бойынша бір сұраққа жауап береді.

Берілетін сұрақтар:

  • «Прописка» әңгімесінің авторы?

  • «Прописка »әңгімесінің басты кейіпкері?

  • Қалай ойлайсың басты кейіпкер Архат өз мақсатына жете алды ма?

  • Архаттың көздеген мақсаты қандай болды?

  • Архаттың пропискаға отыра алмау себебі қандай?

  • Не себепті автор автобустан шығып кеткен үш жігітті әңгіме соңында есіне алды деп ойлайсыз?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет