Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: оқушыларға ондық бөлшектерді қосу, азайту ережелері бойынша есептер шығарады



Дата15.02.2023
өлшемі15,3 Kb.
#68246
түріСабақ
Байланысты:
0302 5


Тақырыбы:



Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Күні,айы: 03.02.2022

Мұғалім: Лаханова Б

5 сынып

Қатысқандар саны ( )

Қатысқандар саны ( )

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.27
ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:
оқушыларға ондық бөлшектерді қосу, азайту ережелері бойынша есептер шығарады

Оқушылардың басым бөлігі:
Өздігінен білім алып, нәтиже шығаруға үйренеді.
Өзін-өзі реттеу түсініктері қалыптасады.

Кейбір оқушылар:
ондық бөлшектерді қосужәне азайту ережесін айта білу, 
білімдерін логикалық оймен іске асыра білу 

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

Атмасфералық жағдайды қалыптастыру.
Миға шабул.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады
1. Ондық бөлшектерді қалай қосамыз? 
2. Бұрыс бөлшекпен дұрыс бөлшектің айырмашылығы? 
3. Ондық бөлшектерді қосуда қандай қасиеттер орындалады? 
4. Бұрыс бөлшек дегеніміз не? 
5. Ондық бөлшектің бүтін бөлігінен үтірмен ажыратуды ұсынған математик? 



Қосымша сұрақтар қою:
" Бөлшек" ұғымын қалай түсінесіңдер?
Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Мысал келтіріңдер.
Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады? Мысал келтіріңдер.
Ондық бөлшектің соңына нөлді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме?

Мадақтау




Сабақтың ортасы
35 минут

Жұптық жұмыс
Амалдарды орындаңдар.
8,65+2,34=
1,6+(5+3,4)=
24,09-17,616=
2) Теңдеуді шешіңдер:
Х+8,635=14,62
Х- 0,834=2,64
3) Өрнектің мәнін табыңдар:
Х+0,08 , х= 5,86


«Зақымданған үтірлер» /ойын – есеп/ 
/теңдік дұрыс орындалатындай етіп, нүктелерді қалпына келтіріңдер/ 
Есепті оқушылар дәптерлерінде бағандап орындап алып, тақтаға шығып қатесін түзейді. 
а) 32 + 18 = 5 б) 3 + 108 = 408 в) 63 – 27 = 603
3,2 + 1,8 = 5 3 + 1,08 = 4,08 63 – 2,7 = 60,3

1 қатар
(4+1,8)+2,2=4+(1,8+2,2) =4+4=8
1,6+(5+3,4) =(1,6+3,4)+5=5+5=10
(2,41+13)+4,59=(2,41+4,59)+13=7+13=20
2 қатар
0,3+(1,7+2,5) =(0,3+1,7)+2,5=2+2,5=4,5
(3,8+6)+4,2=(3,8+4,2)+6=8+6=14
12,25+(8+3,75) =(12,25+3,75)+8=16+8=24
3 қатар
8,3+(2,7+8) =(8,3+2,7)+8=11+8=19
10,2+(1,7+4,8) =(10,2+4,8)+1,7=15+1,7=16,7
(46,3+18)+4,7=(46,3+4,7)+18=51+18=69
1274 (жұптары)
2) 15,9-4,75=11,15
4) 41-32,5=8,5
6) 18,3-5=13,3
8) 61-7,64=53,36
Жұптық жүмыс
Амалдарды орындаңдар:
11,21+6,01=
0,3+( 1,7+2,5)=
81,67- 44,916) =
2) Теңдеуді шешіңдер:
Х+ 71,93 = 98,15
Х-2,3 = 3,374
3) Өрнектің мәнін табыңдар:
0,809+ х, х= 63,7

Мұғалім кері байланысы

Оқулық
Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы 5 минут

Кері байланыс «ҚҚҚ» әдісі
Үйге тапсырма
Бағалау

Кері байланыс жасайды

1-10 балл аралығында бағалау







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет