Пән: математика
|
МЕКТЕП: №96 «Ақжар» шжжом
|
СЫНЫП: 3
|
Күні :.12.17.
|
Мұғалімнің аты – жөні: : Мырзакулова Г
|
Сабақ тақырыбы :
|
Аудан мен периметрді табуға арналған есептерді шығару
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Оқушылардың геометриялық фигуралар туралы білімін, геометриялық фигуралардың периметрін және ауданын есептеу тәсілдерін жетілдіру;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар : Жаңа білімді меңгереді.
Көптеген оқушылар : Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды
Кейбір оқушылар : Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Тілдік мақсат
|
Квадрат см м
|
Бағалау критерийлері
|
Шамалардың өлшем бірліктерін ажыратады.
Аудан мен периметрді табуға арналған есептерді шығарады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарын қалыптастыру
|
Пән аралық байланыстар
|
Қазақ тілі,еңбек
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Бастапқы білім
|
Көбейту кестесі
|
Бұрыннан бар білімді қалай белсендендіре аласыз ?
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс - ірекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақ барысы
Сабақтың ортасы \ сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың соңы
|
Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз».
Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.
Үй тапсырмасын тексеру. Сөзжұмбақты шешу.
ІІІ. Жаңа сабақ.
Ал қазіргі кезде аудан және ұзындық өлшеудің қандай өлшемдері бар?
Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
Ал енді, құрметті оқушылар , ұзындығы мен ені кестеде
көрсетілген тіктөртбұрыштардың периметрі мен ауданын есептеңдер.
№1. Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар
Ауданы (S)
|
Ұзындығы (a)
|
Ені (b)
|
? м2
|
9 м
|
7 м
|
42 см2
|
7 см
|
? см
|
72 м2
|
? м
|
8 м
|
№ 2.Тіктөртбұрыштың ені ұзындығынан екі есе қысқа. Ауданы мен периметрін тап.
A
|
6 см
|
4 см
|
8 см
|
b=a : 2
|
3 см
|
2 см
|
4 см
|
Р
|
18 см
|
12 см
|
24 см
|
S
|
18 см2
|
8 см2
|
32 см2
|
№3. Есепті шығар.
а) Шешуі: 3 . 4 + 2 . 6 =24 Жауабы: Барлығы: 24 саяхатшы
ә) Шешуі: 7 . 9 =63 Жауабы: Осындай 7 дәптер 63 теңге тұрады.
б) Шешуі: 7 . 8 + 12 =68 Жауабы: Барлығы: 68 шырша ойыншығы.
г) Шешуі: 8 . 2 =16 Жауабы: Екі жылда 16 үй салынды.
№ 4. Санның квадратын екі бірдей көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазып, есепте.
62 + 56 = 92 22 + 300 =304 42 + 11= 27
72 – 32 =17 82 – 12 =52 22 + 900 = 904
92 – 24 = 5792 – 46 =35 72 – 48 = 1
42 + 213 =229 22 + 5 =9 52 + 100 = 110
№5. Теңдеуді шеш.
72 : у = 9 6 . х = 54 900 – а = 340 + 139
у = 72 : 9 х = 54 : 6 900 – а =479
у = 8 х = 9а = 900 – 479
а =421 Қорытынды бөлімі.
- Сабақ ұнады ма?
- Жаңадан не білдік?
Үйге тапсырма:
Үй жұмысына №6,7 тапсырма
Бағалау:Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мақтау.
|
бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!
А3 форматты қағаздар, маркерлер, стикерлер, жұмыс дәптері т. б
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз ?
Саралау іріктелген тапсырмалар , нақты бір оқушыдан күтілетін нәтежелер, оқушыға дербес қолдау көрсету , оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін
бағалау үшін қолданатын әдіс – тәсілдеріңізді жасаңыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік техника сының сақталуы
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс – әреке ттер түрлері . Осы сабақта қолданыл атын қауіпсіздік тех никасы ережелерінің тармақтары
|
Жалпы баға (мұғалімнің рефлексиясы)
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да , оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Топтық жұмыс
2: Оқулық бойынша түсіндіру
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да , оқу туралы да ?)
1: Жеке жұмыс
2: Өздерін бағалауы
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік \ қиындықтары туралы нені білдім ,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жасау
|
Сабақ бойынша тәлімгердің кері байланысы
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз . Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз .
|
Сабақ мақсаттары \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ?
|
|
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме ?
|
|
Жеткізбесе неліктен ?
|
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
|
|
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
|
|
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды ? Неліктен ?
|
|