Пән: Қазақ тілі
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынова Г.Т.
|
Күні:
|
11.02.2019 ж
|
Сынып: 8
|
Қатысқаны: 12 Қатыспағаны: -
|
Бөлім: 8-бөлім
|
Қызым-жағадағы құндызым, ұлым-аспандағы жұлдызым.
|
Сабақ тақырыбы
|
7-8-сабақтар. Лиро-эпостық жырлар
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.1.1.1-мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау;
8.2.1.1-тұрақты тіркестер мен көркемдеуіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер, диалогтар құрау;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды.
Көбі тұрақты тіркестер мен көркемдеуіш құралдарды қолданып, кластер, диалог құрайды.
Кейбірі тыңдалған ақпаратты айтады.
|
Бағалау критерийлері
|
Лиро-эпостық жырлары туралы айтады, сөздікпен, мақал-мәтелдермен , мәтінмен жұмыс жүргізеді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: туынды, сүйіспеншілік, шежіре, рухани қазына, тұрмыс-тіршілігі, әлеуметтік, қарапайым, шынайы, ішкі сезімі
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Лиро-эпостық жырлар, халық ауыз әдебиеті, таңдаймын, ұнатамын.
|
Бастапқы білім
|
Өткен тақырыптарды қайталатады, ой шақыру сұрақтарын қояды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді.
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
І Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Жылы жүрек» тәсілін қолданады. Оқушы тақтаға шығып, сабаққа тілегін айтады.
Қызығушылықты ояту. Тіл дамыту сәті.
Мақал
Қыз-ауылдың көркі,
Жігіт-ауылдың серті.
М/ Х/ Ф/Т / М/Т /М/
-Бағалау парақтарына назар аудару (әр жұмыс түрі бойынша оқушыларға «+» немесе балл саны қойылып тұрады)
ІІ Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
-Сөздікпен жұмыс.
Сөздік диктант.
Любовь
|
|
Чувство
|
|
Подруги-сверстники
|
|
Совесть
|
|
Невеста
|
|
Сноха
|
|
Жена старшего брата
|
|
Честь
|
|
Выходки
|
|
Вежливый
|
|
Бағалау_критерийлері:_9-10_+_5_балл_7-8_+_4_балл_5-6_+_3_балл_3-4_+_2_балл_0-2_+_1_балл_-Тақтамен_жұмыс'>Қалыптастырушы бағалау
Бағалау критерийлері:
9-10 + 5 балл
7-8 + 4 балл
5-6 + 3 балл
3-4 + 2 балл
0-2 + 1 балл
-Тақтамен жұмыс
Қалау рай -сақта
Бұйрық рай-тәрбиеле
Шартты рай-жырлау
-Мәтінмен жұмыс
«Халық ауыз әдебиеті» (3-тапсырма 33-бет)
-Сұрақтармен жұмыс ( «Интервью» әдісі)
Демеуліктер тақырыбы бойынша сұрақтармен жұмыс.
Қалыптастырушы бағалау
«Бас бармақ» тәсілі
ІІІ Білімдерін жан-жақты тексеру кезеңі:
Ойсергек: «1001 мақал» ойыны (Қара жәшік)
1 Жігіт жолдасынан (белгілі)
2 Жігіттің түсін айтпа, (ісін айт)
3 Жігіт 8 қырлы, (1 сырлы болсын)
4 Ер жігіттің 2 айтқаны- (өлгені)
5 Ерді намыс өлтіреді, (қоянды қамыс өлтіреді)
6 Анасын көріп, қызын ал, (атасын көріп, қызыңды бер)
7 Қыз-қылығымен сүйкімді, (ұл-әдебімен сүйкімді)
Қалыптастырушы бағалау
Синквейн
«Лиро-эпостық жырлар»
1 зат есім
2 сын есім
3 етістік
4 сөзден құралған 1 сөйлем
Бағалау парағы «Кім белсенді, кім мықты»
-Жаңа сабақты болжау, мақсат қою.
ІҮ Жаңа білімдерін игеру кезеңі:
-Сөздікпен жұмыс М/Х/О/С/
туынды, сүйіспеншілік, шежіре, рухани қазына, тұрмыс-тіршілігі, әлеуметтік, қарапайым, шынайы, ішкі сезімі
Қалыптастырушы бағалау
Бағалау парағы «Кім белсенді, кім мықты»
-Диалогпен жұмыс
1-тапсырма 36-бет О/О
Қалыптастырушы бағалау
«Түрлі түсті қағаздар»
-Дәптермен жұмыс
2-тапсырма 36-бет (Қажетті етістіктерді қойып жазу, оқу, аудару)
Қалыптастырушы бағалау
Бағалау парағы «Кім белсенді, кім мықты»
-Мәтінмен жұмыс (оқу, қиын сөздерді аудару, сұрақтарды құрастыру)
3-тапсырма 36-бет
Қалыптастырушы бағалау
Бағалау парағы «Кім белсенді, кім мықты»
-Тыңдалым. (ақпаратты тыңдап, суреттермен жұмыс жасайды)
Қалыптастырушы бағалау
Бағалау парағы «Кім белсенді, кім мықты»
Ү Жаңа білімдерін игергенін тексеру кезеңі:
1 Кластермен жұмыс
«Лиро-эпостық жырлар»
Қалыптастырушы бағалау
«Бір жұлдыз, бір тілек»+бағалау парағы
2 Сұрақтармен жұмыс
ҮІ Үй тапсырмасын беру кезеңі:
ж/с, 3,4-тапсырма 36-37-беттер
Бағалау
-Бір-бірін бағалау
-Бағалау парағы бойынша қорытынды шығару
Рефлексия
|
Жүрек, бағалау парағы, таныстырылым, мақал
Кеспе қағаздары
Қара жәшік
Түрлі түсті қағаздар
Аудиотаспа, суреттер
Флипчарт, маркерлер
Бағалау парағы
Сызба
|
Достарыңызбен бөлісу: |