Сабақ тақырыбы Видео монтажы. Анимациялар және визуалды әсерлер. Дыбыстық әсерлерді баптау, бейнені шығару



Дата03.06.2023
өлшемі64,22 Kb.
#98568
түріСабақ
Байланысты:
Видео монтажы. Анимациялар және визуалды әсерлер. Дыбыстық әсерлерді баптау, бейнені шығару.


Колледж

«Абай атындағы Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледж» ҚМКҚ

Күні

26.04.2021

Мұғалімнің аты-жөні:

Жағдай Жайдар

Топ: 3-уф-1 тобы

Мамандық: 0111000
Негізі орта білім беру
Біліктілік: 0111073
Физика мұғалімі

Пән: АКТ
Сынып: 9.

Мектеп: Ю.А.Гагарин атындағы №1 Күршім орта мектебі.
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Видео монтажы. Анимациялар және визуалды әсерлер. Дыбыстық әсерлерді баптау, бейнені шығару. 

Сабақ мақсаттары

Білімділік: Оқушыларды Pinnacle Studio бағраламасымен жұмыс жасауға, жобалау құруға, видео фильмдер құруға үйрету 
Тәрбиелік: оқушыларды тәрбиелікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа үйрету. 
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикалық абстракциясын дамыту. 

Бағалау критерийлері

Windows Live бағдарламасының көмегімен бейне материалдарды монтаж жасау туралы білімі артады;
Анимациялардың ауысу түрлері мен уақытын және визаулды әсерлерді, дыбыстық әсерлерді баптауды үйренеді;
Дыбыстық әсерлерді орнатып, көлемін, өлшемін, керекті бейне материялдарға орната алады.

АКТ қолдану дағдылары

ДК, суреттер, слайд, A4



Уақыт
(мин)

Тапсырмалар

Оқушының іс-әрекеті

Қалыптастырушы бағалау

Ресурстар

І. Кіріспе (5 мин) Әлеуметтік өзарақарым-қатынасты құру сатысы

Тұлға аралық байланыс орнату.
Оқушыларды негізі III бағытта бөлу.

Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушылар қай бағытта жұмыс жасайтыны анықталады.




А4


Қызығушылықты ояту.

Үй тапсырмасын сұрау.
Жеке жұмыс:


Windows Movie Maker бағадарламасының жұмыс аймағындағы қалай аталады.

1,2,3,4,5,6,7 жолдарының атауларын жазыңдар.



Берілген сұрақтардың жауабын кестеге толтырады.





  1. Жоба аты көрсетілген тақырып жолы;

  2. Меню жолы;

  3. Құралдар тақтасы;

  4. Фильмдермен жұмыс жасау панелі;

  5. Жинақтар панелі;

  6. Раскадровка немесе уақыт шкаласына арналған аймақ;

  7. Монитор терезесі.

8.Windows Movie Maker жобасында келесі типтегі файлдарды импорттап қолдануға болады:



Өзін-өзі бағалау. Ұсынылған жауаптар арқылы.



Суреттер



ІІ. Негізгі бөлім Мағынаны тану сатысы . Ой толғаныс сатысы



Ой қозғау:

Жкеленген жұптық жұмыс:




1.Windows Movie Maker бағдарламасын қай кезде пайдалануға болады және қандай мүмкіндіктері бар.
2.Бағдарламаға нелерді кірістіреміз?
3.Бағдарлама қандай бөлімдерден тұрады?


Жеке жұмыс

Егер мен кәсіпкер болсам...


1.Шаштараз
2.Аспаз
3.Дизайнер
4.Сәулетші

Оқушылар жұптаса жеке конференц.залдарына бөлінеді. Windows Movie Maker бағдарламасының қызметін анықтайды.


Оқушылар өздері қалаған тақырыпты таңдайды және соған сәйкес өз ойларын жазады.Сол бойынша үйде видео жасайды

Жұптық бағалау:
Өзін өзі бағалау

АКТ


Рефлексия



Оқушылар бағдарламаны қаншалықты меңгергенін және өз ойларымен бөліседі



Өзін өзі бағалау


Қалыптастырушы баға


Қорытынды Кері байланыс



Үйге тапсырма
Өздерінің фотоларын жинақтап флешкаға немесе дискіге электрондық түрде түсіріп әкелу..

Мұғалімнің таратқан стикеріне сабаққа деген өз ойларын білдіру




Эмоджи 😄😉🙂

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген
кезеңінде қолданыла алады.

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылат ын
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары.




Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.










Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет