Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар үшін : Графикалық редакторда қисық сызықтар сызу Көпшілік оқушылар үшін



Дата20.01.2022
өлшемі0,65 Mb.
#24131
түріСабақ
Байланысты:
инф




Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)

5.2.2.3 –Векторлық суреттер жасау және өңдеу



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін: Графикалық редакторда қисық сызықтар сызу

Көпшілік оқушылар үшін: Векторлық суреттерді құру

Кейбір оқушылар үшін:Жасалған жоба бойынша қисық сызық салу үлгілерін жасауды саралау


Бағалау критерийі

-Түзу сызықтар салу барысында қосымша батырмаларды үйренеді

-Қисық сызықтармен сурет салуға дағдыланады


- Жасалған жұмыстың қателерін анықтап көрсетеді және мүмкін болатын жақсарту жолдарын ұсынады.

Тілдік мақсаттар

Жоба, қисық кескідер

Құндылықтарға баулу

Қарым-қатынас жасау, жауапкершілік, өмірде қолдануға дайын болу.

Пəнаралық байланыс

Ағылшын тілі, орыс тілі, математика

Алдыңғы білім

Векторлық суреттер құру

Сабақ барысы

Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық

5 мин

Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сәлемдесу.

Компьютердің пайдасын, пайдалана біл күнім,

Игі істер жұмсайтын, керек саған ол білім

Кескіндер құру- создание фигур- Creating shapes



АКТ


Сабақтың ортасы

10 мин


20 мин












5-сынып оқулығы,

Компьютер






Сабақтың соңы

5 мин



Үйге тапсырма :







Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау






Жұлдызшалар арқылы оқушыларды бағалаймын. Бағдаршам әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау

Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.




Сабақ бойынша
рефлексия



Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?



Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)

5.2.2.4 –Растрлық және векторлық графиканың бейнелері



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін: Растрлық және векторлық графиканың ұқсастықтарымен айырмашылықтары

Көпшілік оқушылар үшін: Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтарымен кемшіліктері

Кейбір оқушылар үшін:Салыстыру жұмыстарында жасалған айырмашылықтарды ерекшелей отырып талдау


Бағалау критерийі

-Айырмашылықтарын іздей отырып ұқсастықтарын есте сақтайды

-Растрлық және векторлық графика артықшылықтарын үйренеді


- Кескінді орындай отырып, салыстырады және мүмкін болатын жақсарту жолдарын ұсынады.

Тілдік мақсаттар

Жоба, Растрлық және векторлық кескідерді салыстыру

Құндылықтарға баулу

Қарым-қатынас жасау, жауапкершілік, өмірде қолдануға дайын болу.

Пəнаралық байланыс

Ағылшын тілі, орыс тілі, математика

Алдыңғы білім

Расторлық және векторлық кескін құру

Сабақ барысы

Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық

5 мин

Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сәлемдесу.

Компьютердің пайдасын, пайдалана біл күнім,

Игі істер жұмсайтын, керек саған ол білім

Салыстыру- Сравнение- Comparison



АКТ


Сабақтың ортасы

10 мин


20 мин








Тапсырма:


5-сынып оқулығы,

Компьютер






Сабақтың соңы

5 мин


Тапсырма:


Үйге тапсырма:



Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау






Жұлдызшалар арқылы оқушыларды бағалаймын. Бағдаршам әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау

Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.




Сабақ бойынша
рефлексия



Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет