Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
5.2.2.3 –Векторлық суреттер жасау және өңдеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар үшін: Графикалық редакторда қисық сызықтар сызу
Көпшілік оқушылар үшін: Векторлық суреттерді құру
Кейбір оқушылар үшін:Жасалған жоба бойынша қисық сызық салу үлгілерін жасауды саралау
|
Бағалау критерийі
|
-Түзу сызықтар салу барысында қосымша батырмаларды үйренеді
-Қисық сызықтармен сурет салуға дағдыланады
- Жасалған жұмыстың қателерін анықтап көрсетеді және мүмкін болатын жақсарту жолдарын ұсынады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жоба, қисық кескідер
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау, жауапкершілік, өмірде қолдануға дайын болу.
|
Пəнаралық байланыс
|
Ағылшын тілі, орыс тілі, математика
|
Алдыңғы білім
|
Векторлық суреттер құру
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Психологиялық дайындық
5 мин
|
Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сәлемдесу.
Компьютердің пайдасын, пайдалана біл күнім,
Игі істер жұмсайтын, керек саған ол білім
Кескіндер құру- создание фигур- Creating shapes
|
АКТ
|
Сабақтың ортасы
10 мин
20 мин
|
|
5-сынып оқулығы,
Компьютер
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Үйге тапсырма :
|
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
|
Жұлдызшалар арқылы оқушыларды бағалаймын. Бағдаршам әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау
|
Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
5.2.2.4 –Растрлық және векторлық графиканың бейнелері
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар үшін: Растрлық және векторлық графиканың ұқсастықтарымен айырмашылықтары
Көпшілік оқушылар үшін: Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтарымен кемшіліктері
Кейбір оқушылар үшін:Салыстыру жұмыстарында жасалған айырмашылықтарды ерекшелей отырып талдау
|
Бағалау критерийі
|
-Айырмашылықтарын іздей отырып ұқсастықтарын есте сақтайды
-Растрлық және векторлық графика артықшылықтарын үйренеді
- Кескінді орындай отырып, салыстырады және мүмкін болатын жақсарту жолдарын ұсынады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жоба, Растрлық және векторлық кескідерді салыстыру
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау, жауапкершілік, өмірде қолдануға дайын болу.
|
Пəнаралық байланыс
|
Ағылшын тілі, орыс тілі, математика
|
Алдыңғы білім
|
Расторлық және векторлық кескін құру
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Психологиялық дайындық
5 мин
|
Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сәлемдесу.
Компьютердің пайдасын, пайдалана біл күнім,
Игі істер жұмсайтын, керек саған ол білім
Салыстыру- Сравнение- Comparison
|
АКТ
|
Сабақтың ортасы
10 мин
20 мин
|
Тапсырма:
|
5-сынып оқулығы,
Компьютер
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Тапсырма:
Үйге тапсырма:
|
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
|
Жұлдызшалар арқылы оқушыларды бағалаймын. Бағдаршам әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау
|
Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?
|