Сабақтың тақырыбы: №11 сабақ. Отбасындағы қамқорлық Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата19.11.2023
өлшемі1,29 Mb.
#124877
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

11 сабақ. Отбасындағы қамқорлық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау
1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Отбасы мүшелеріне қалай қамқорлық жасау керектігін білетін болады



Құндылықтар

АР-ҰЯТ: Өзін отбасының,сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір
мүшесі екенін сезіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут
Сабақты қорыту
6минут

Қосымша тапсырма


2минут
Кері байланыс
5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру


Сабақта бұл салмақты,
Зейінді әрі жан-жақты.
Қалып қоймай жазып ал,
Сөзді бөлме, құлақ сал.
Анық сөйле сөзіңді,
Ұқсын десең өзіңді.

Өткенді пысықтау


Сенің туылған күнің қалай мерекеленеді?


Оқушылар өз туған күні туралы айтады
Жаңа тақырып
ФС тапсырмасы
Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
–Балалар, сендер үшін «отбасы» сөзі нені білдіреді? Отбасы құрамына
кімдер кіреді?
–Әр отбасының өмірі әртүрлі қамқорлықтарға толы. Отбасында бәрі бір-біріне қамқор болуға
тырысады. Тату-тәтті отбасындағы қамқорлық отбасы мүшелерінің арасында бөлінеді, үй тірлігін отбасы мүшелері бірігіп атқарады.
–Отбасындағы сендердің міндеттерің қандай?
–Оларды кіммен бірге атқарғанды ұнатасыңдар?
–Отбасында әркімнің өз міндеттері болуының маңыздылығы неде?
–Өзіңді қандай қасиеттерге тәрбиелеген жөн?

Бірлескен жұмыс


ЕБҚ және ЕҚБ
Өз отбасыларыңда үллкендер сендерге қандай қамқорлық жасайды?
Суреттер салыңдар.
2-тапсырма
–Отбасындағы ата-аналарың қандай қамқорлықтарды мойнына алған?
–Атаң мен әжеңнің немен айналысатынын айтып бер.
–Ата-анаңды, әжең мен атаңды қалай қуантуға болады?
–Жақындарыңа қамқорлық
жасайсың ба? Өз жақындарыңа қандай істеріңмен қуаныш
сыйлайсың?
Үйде нешеу екенбіз?
Кел, санайық екеуміз.
Бас бармағым – әкем
Балаң үйрек – анам
Ортан терек – ағам.
Шылдыр шүмек – мен.
Кішкене бөбек – сен.
Бір үйде біз нешеуміз,?
Бір үйде біз бесеуміз.

3-тапсырма


Мұғалім оқушы дәптерінде тапсырмалардың орындалуын ұйымдастырады.

Ж. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексеруді ұйымдастырады.


ФТ. Мұғалім оқушылардан сабақтың қорытындысын оқуды сұрайды.


Отбасы – адамның ең құнды дүниесі. Отбасыларыңды өз жетістіктеріңмен жиірек қуантуға тырысыңдар.
– Сонымен, сабақты қорытындылай келе, тағы бір рет әңгімелесейік
ҚЖ:
Сен өзің отбасы мүшелеріне қандай қамқорлық жасай аласың?
Мына суреттерден сұраққа жауап болатын суреттерді тап.
Кері байланыс




Сәлемдесіп, өлең жолдарын тыңдап, түсінгендері
мен
бөліседі.

Өз ойымен бөліседі


Сұраққа жауап бере отырып, әңгімелеседі.

Жеке жұмыс жасайды


Ата-әжесі туралы айтады
Жаттығу жасайды
Оқушы дәптеріндегі
Тапсырмалар
ды орындайды.

Оқи алатын оқушы сабақтың қорытынды


сын оқиды.
Суреттерді іріктейді

Кері байланыс жасайды






Дескриптор:
Отбасылық мерекелер туралы біледі
Өз мерекесі туралы айта аллды



Дескриптор
Бағыттаушы
сызықтармен отбасы мүшелері мен олардың атқаратын істерін қосты
Бұл үй шаруаларын тағы кімдер істей алатынын айтты



Дескриптор


Отбасындағы жұмыстар туралы айтты
Бұл үй шаруасын отбасында кім атқаратынын жазады.

Дескриптор


Салынған
қойылымдарды ойнайды.
Өзі не істеп, қандай сөздер айтады, соны әңгімелейді.
Үй шаруасының қандай бөлігін өз бетінше атқара алатынын айтады.

«Көңіл күй аралы» әдісі

Көңіл күй смайликтері



Сызбалар
Суреттер


Оқушы жұмысы


Оқулық

Суреттер

Суреттер

Жұмыс дәптері


Оқулық

Суреттер

Кері байланыс парағы



Ресурстар:











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет