Сабақтың тақырыбы: №17 сабақ. Қазына иесі кім? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата18.05.2023
өлшемі208,55 Kb.
#94664
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
апше




Білім беру ұйымының атауы

«Қоссейіт» ЖОМ

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:

Ергешова А.

Күні:

14.10.2022ж.

Сынып:

4 «Б» сынып




Сабақтың тақырыбы:

17 сабақ. Қазына иесі кім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты

Оқиғаны болжайды
Шығарманы басқа үлгідегі нұсқамен салыстырады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу Түсіну Қолдану
Ертегі түрлерін біледі
Ертегі мазмұнын түсінеді
Шығарманы салыстыра білу білімін қолданады

Бағалау критерийлері

Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Са
бақ
тың басы
5 минут

Өткенді пы


Сық
тау
5 минут
Са
бақ
тың ортасы
22 минут

6мин

Қо
Сым


ша тап
сыр
ма
2мин
Қорытын
ды
5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу

  2. Оқу құралдарын түгелдеу

Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Шаттық шеңбері» тілекте айту.
Топқа бөлу
1 топ Асан
2 топ Хасен
Топ ережесі:
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
«Өткенді еске ал» әдісі
Ана тілі туралы тақпақ сұралады.
Авторы жайлы айтады. Ғафу Қайырбеков
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Дескриптор:
Ана тілімізді қорғауды, дамытуды біледі
Жаңа тақырыпты «Алма ағашы» әдісімен ашу. Тақырыптың әріптерінің артына сұраққа жауап беру арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы шығады. «Ғажайып бақ» он әріпке он сұрақ:

  1. Бауыржан Момышұлы қай жылы дүниеге келді?

  2. Бауыржанның бабасының аты кім?

  3. Әжесінің аты кім?

  4. Тіл туралы мақал-мәтел айту

  5. Қазыбек бидің өсиет сөзі

  6. Жаңылтпаш айту

  7. Ана тілі туралы таппақ

  8. Бауыржанды не үшін Момыш деп атады?

  9. Бауыржан атамыз қандай атақтар алған?

  10. Әйтеке бидің шешендәк сөзі.

Дескриптор:
Өткен тақырып еске түсіру арқылы сұраққа жауап береді.
Оқулықпен жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісімен Ашық сұрақтар қою арқылы:

  1. Суреттердің мазмұны бойынша әңгіме құрап, оқиғаның шешімін ойлап табыңдар.

  2. Өзің құраған оқиғаның шешімін қалай бейнелеуге болар еді?

тақырыптың мазмұнын ашамыз.
Әңгіме мазмұнына тақырып қойыңдар.
Тақырып: « Көшет отырғызу»
Дескриптор: Оқиғаны болжайды.
Жаңа тақырыпты түсіндіру. АКТ ны пайдаланып тыңдалым қойылады..
1 тапсырма.
Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы мәтінді оқушылар бөліп –бөліп оқиды. Мәтінді оқу нәтижесінде оқушылар ертегі кейіпкерлерін сомдады. Басты кейіпкер ретінде Асан мен Хасенді сомдайды.
Дескриптор:
Ертегіні толық, нақты сөздермен айта алады
Ертегі кейіпкерлерінің істерін жасайды.
Оқушылар сомдай алды.
Ертегіні түсініп оқи алады
Сергіту сәті.Бейнеролик арқылы билеу.
2 тапсырма.
Топтық жұмыс. «Ұлтарақтай жер» сөзінің мағынасын түсіндіреді.
Жауабын сурет арқылы немесе саусақпен бейнелеп көрсет:
а) көлемді жер;
ә) азғана, өте кіші жер;(жауабы)
б) ұлтараққа ұқсайтын жер.
Дескриптор:
Қай топтың болжамы
мазмұн жағынан жақын келгенін анықтайды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет