Сабақтың тақырыбы Қатты сұйық газ тәрізді Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата10.12.2022
өлшемі252,59 Kb.
#56342
түріСабақ

Педагогтің аты-жөні

Жумабекова Назгуль Төлеухановна

Практиканттың аты-жөні

Ерсаинова Дана Нұрланқызы

Күні:.06.12.2021

Қатысушылар саны:20

Қатыспағандар саны:1

Сынып:

3 «Б»

Сабақтың тақырыбы

Қатты сұйық газ тәрізді

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктейді.
Көптеген оқушылар:Неліктен бір заттың алуан түрлі болып көрінетінін түінеді.
Кейбір оқушылар: Түрлі күйдегі заттарға мысалдар келтіреді

Бағалау критерийлері

-заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктейді.
-неліктен бір заттың алуан түрлі болып көрінетінін түінеді.
-түрлі күйдегі заттарға мысалдар келтіреді.

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
Ортасы

Соңы




Шаттық шеңбері
Күндей күлімдеп,
Айдай арайлап.
Жұлдыздай жарқырап,
Судай мөлдір,таза көңілмен
Біз сабақты бастаймыз.
Өткен сабақ бойынша жұмыс.

Табиғи заттар

Жасанды заттар

Су, ағаш, тұз, алтын, темір,
сүт, оттек, табиғи газ

Шар, доп, ұшақ, парта,
сұйық май, әуешары, шырын, айран,
көже, батут

Үш шапалақ
БК-1
Тапсырма:1-топ:
Ерігенде Су мұзғаа йналады
Қатқанда Су буға айналады
Қайнағанда Мұз суға айналады
Тапсырма: 2-топ:
мөлдір
ағады
Судың қасиеті түссіз
иісі бар
дәмсіз
тәтті
пішіні болмайды
3-топ: Су (Ассоциация)
Дескриптор
Ерігенде мұз суға айналатынын сәйкестендіреді 1
Қатқанда су мұзға айналатынын сәйкестендіреді. 1
Қайнағанда су буға айналатынын сәйкестендіреді 1
2.Судың 4 қасиетін анықтап, сәйкестендіреді.
3.Су сөзінебірнеше ой жазады.
Сәйкестендір (ауызшакерібайланыс)әрсөзге1 балл
Суреттермен жұмыс. Тақырыпты ашып алу.

  1. - Заттардың қасиетіне қарай бір сөзбен қалай атауға болады?




Мұз Әйнек темір
2
3
Көмірқышқыл Оттегі Табиғи газ
Бұл заттардың өзгеруі және қасиеттері туралы толық мағлұмат алу үшін мына мәтіндермен танысамыз. Постер қорғау
Cаралау. Сұрақтарға толық,нақты жауап беруіне көңіл бөлінеді,кейбір оқушыларға жетекші сұрақтар қойылады.
Топтық жұмыс:
1-топ: Заттардың өзгеруі.
Қант,шай,сүт алдарына қойылады,
Шыныаяқтағышайдыкөрсету.

  • Шай қандай зат?

Қанттүйірлерінкөрсету.

  • Олар қандай?

Қантты шайға салып, толық ерігенше араластыру.
- Енді не өзгерді?
- Шайдың түсі өзгере ме?
-Шайдың дәмі ше?
-Қант қалай өзгерді?

  • Қорытынды шығару: Заттардың барлығы дерлік бір күйден екінші күйге ауыса алады.

2-топ: Құртты зерттейді,сұйық сүттің қатты құртқа айналу үдерісі жайлы әңгімелейді.
3-топ:Шарды зертте





Заттың күйі

Қалай
Сығылады?

Пішіні (формасы)













Дескриптор
Заттардың бір күйден екінші Заттардың қандай
күйге алмасатынына көз қасиеттерге
жеткізеді.ие екенін біледі,
зерттеужүргізіп қорытынды жасайды
Топ аралық бағалау
Саралау.Қабілеті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушылармен бірлесе жұмыс жасайды.

Жұптық жұмыс БК -3

Сен білесің бе? Оқушыларға Жер бетіндегі су үнемі қозғалыста болатынын және күйін ауыстыратынын айту.
Ойлан: Кезкелгензатүшкүйде бола ала ма?Қалайойлайсың?
Заттардың өзгеруіне өмірде көріп жүрген өз мысалыңды келтір
Дескриптор
Су үнемі қозғалыста болатынына мысал келтіреді.1
Кез келген затты таңдайды

Заттар

қатты

сұйық

Газ тәрізді

Пішінінөзгертеді

Сығылады

Шырын
сүт
тақта
парта
доп















Таңдаған заттың үш күйіне мысал келтіреді.
2 Өмірден мысалдар келтіреді.
Жұптар бір–бірін бағалайды



Берілген сөздерді екі топқа ажыратып,тақтаға іледі және сол сөздер қатты,сұйық,газ тәрізді екенін анықтап 3 топқа бөлінеді.


Қан айналым жүйесін атайды,табады


Мағынаны танытады

Сөздікпен жұмыс


Мұғалім сұрағынды қойып окушы оған бір ғана нақты жауап береді
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
















Слайд №1

Слайд №4

Слайд №5
Слайд №9


Слайд №10





Кері байланыс
Жетістік баспалдағы
1-білемін
2-түсінемін
3-жасай аламын


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет