Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның жер қойнауы байлықтары Бөлім: 1 Заттар және материалдар



Дата07.02.2023
өлшемі67,11 Kb.
#65964
түріСабақ
Байланысты:
қмж 6 ғ


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның жер қойнауы байлықтары

Бөлім:

6.1 Заттар және материалдар

Педогогтің аты-жөні:

Қадырхан Шынар

Күні:

25.01.2023 ж.

Сынып:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстанның жер қойнауы байлықтары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мәселелері:

6.3.3.3 Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын анықтау

Сабақтың мақсаты:

Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын анықтау
Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын талқылау
Тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педогогтің әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы. Қызығушылық ты ояту (5-6 мин )



1. Оқушылар мен амандасу, түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Жақсы тілек» әдісі: Шеңберде тұрған оқушылар сағат тілі бағытымен бір – біріне шынайы, жақсы тілектерін айтады. Топқа бөлу. Жұппен жұимыс.. 3.Оқушылар ды топтарға біріктіру.

Топқа мұнай, алтын және мәрмәр суреттері бар қима қағаздар беріледі. Әр оқушы қима қағаздарды таңдау арқылы ұқсас құралдармен3 топқа бірігеді.
1 топ: Мұнай 2 топ: Алтын 3топ:Мәрмәр

Мақсаты: Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. Тиімділігі: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады. Сергиді. Саралау: Дұрыс тындалым, айтылымға бағыттау.




Жаңа сабақ
10 мин

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін айтып қысқаша мәлімет береді. Шартты белгілермен таныстырады.

Жаңа мәліметтермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Дескриптор: 1.Пайдалы қазбалардың орналасу заңдылығын біледі

Электронды тақта Презентация
Бейнебаян



Сабақтың ортасы
20 мин

Топ бойынша берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.



Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1. Пайдалы қазба Қазақстанның қай бөлігінде орналасқанын анықтайды . 2.Қандай салада пайдаланылады жазады

А4-қағазы, маркер, түрлі-түсті қаламдар

Сергіту сәті.
2 мин

«Сергіту жаттығуы» тренингі, видео қосу, оқушыларды қызықтыра отырып сергіту

Видеодағыдай іс қимыл жасап билейді




Дене қимылы жаттығуы




Сызбанұсқаны толтыруды аяқтау

сәйкестендіру

Оқулық
Презентация

Сабақтың соңы
Ой толғаныс
Рефлексия
5 мин

«Шеринг» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.

  • Кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек.

Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды

Сабақ соңында «Бағдарщам » әдісі арқылы бағалау

Бағалау 2 мин





















Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет