Бөлім:
|
6.1 Заттар және материалдар
|
Педогогтің аты-жөні:
|
Қадырхан Шынар
|
Күні:
|
25.01.2023 ж.
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақстанның жер қойнауы байлықтары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мәселелері:
|
6.3.3.3 Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын анықтау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын анықтау
Қазақстандағы пайдалы қазбалардың орындарын және қолдану салаларын талқылау
Тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу
|
Құндылықтарға баулу:
|
«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педогогтің әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы. Қызығушылық ты ояту (5-6 мин )
|
1. Оқушылар мен амандасу, түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Жақсы тілек» әдісі: Шеңберде тұрған оқушылар сағат тілі бағытымен бір – біріне шынайы, жақсы тілектерін айтады. Топқа бөлу. Жұппен жұимыс.. 3.Оқушылар ды топтарға біріктіру.
|
Топқа мұнай, алтын және мәрмәр суреттері бар қима қағаздар беріледі. Әр оқушы қима қағаздарды таңдау арқылы ұқсас құралдармен3 топқа бірігеді.
1 топ: Мұнай 2 топ: Алтын 3топ:Мәрмәр
|
Мақсаты: Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. Тиімділігі: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады. Сергиді. Саралау: Дұрыс тындалым, айтылымға бағыттау.
|
|
Жаңа сабақ
10 мин
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін айтып қысқаша мәлімет береді. Шартты белгілермен таныстырады.
|
Жаңа мәліметтермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
|
Дескриптор: 1.Пайдалы қазбалардың орналасу заңдылығын біледі
|
Электронды тақта Презентация
Бейнебаян
|
Сабақтың ортасы
20 мин
|
Топ бойынша берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1. Пайдалы қазба Қазақстанның қай бөлігінде орналасқанын анықтайды . 2.Қандай салада пайдаланылады жазады
|
А4-қағазы, маркер, түрлі-түсті қаламдар
|
Сергіту сәті.
2 мин
|
«Сергіту жаттығуы» тренингі, видео қосу, оқушыларды қызықтыра отырып сергіту
|
Видеодағыдай іс қимыл жасап билейді
|
|
Дене қимылы жаттығуы
|
|
Сызбанұсқаны толтыруды аяқтау
сәйкестендіру
|
Оқулық
Презентация
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс
Рефлексия
5 мин
|
«Шеринг» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.
|
Кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек.
|
Мұғалім оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
|
Сабақ соңында «Бағдарщам » әдісі арқылы бағалау
|
Бағалау 2 мин
|
|
|
|
|