Болашақтың мамандықтары (А.Машановтың «Жер астына саяхат» шығармасы бойынша
Педагогтің тегі, аты-жөні:
Бахытбек Ансагуль
Күні:
18.01.2022 ж
Сынып: 6
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың тақырыбы:
Әртіспен кездесу ұйымдастырамыз
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
6.1.3.1 тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің;
мағынасын түсіну
6.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда сұраулы, хабарлы, лепті және бұйрықты сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айту;
6.4.4.1 мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар орындай алады - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді,мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
- Көпшілігі орындай алады: Мәтіннен есімдіктерді тауып, олардың мағынасын түсіндіре алады
-Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын анықтап, тақырып қоя алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уа-қыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы 8 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу
«Сәлеметсіңдер ме!»
Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады:
1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған,
2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан,
3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен,
4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс,
5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін,
6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем!
Үй тапсырмасы тексеріледі
Ж арайсыңдар!
Сабақтың ортасы 30 мин
Сөздікпен жұмыс. Ірікте – отбирай, отбор Тәжірибе – опыт Әртіс – артист хабарландыру- обьявления ғой - ведь Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Айтылым 1,2 - тапсырма Суреттегі қай маманмен кездесу өткізгің келеді? Себебін айт
Мәтінмен жұмыс Тыңдалым. Оқылым 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы
Мәтінді оқығаннан кейін видео көреді
«Ашық микрофон» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтар қойылады Досқан Жолжақсыновпен кездесуге сен де қатысып отырсың.
Қандай сұрақ қояр едің?
Қандай фильмдерде ойнадыңыз?
Бала күнгі арманыңыз қандай?
Ең қиын рөліңіз қайсы?
4-тапсырма. Жазылым Мәтіннен есімдіктерді теріп жаз. Олардың қандай мағына беріп тұрғанын түсіндір Біз,өзі,ол,біздің,әне.
5-тапсырма. Айтылым. Жазылым «Қоржын» ойыны. 3 топқа бөлініңдер. Жеребеге тастап, кездесуге шақыратын мамандарды таңдаңдар. Бірінші топ педагогика саласының маманымен, екінші топ өнер адамымен, үшінші топ медицина саласындағы, адаммен өтетін кездесудің жоспарын жасасын. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Кездесуді қалай ұйымдастырасыңдар? Кездесу ерекше болуы үшін не істейсіңдер? Қонаққа қандай сыйлық ұсынасыңдар? Білімді бекіту: Берілген есімдіктерді мағыналық Түрлеріне қарай топта
Берілген сөздерді қайталап айтады, дәптерлеріне жазады, естерінде сақтайды
Оқушылар суреттегі мамандықтар туралы айтады
Оқушылар микрофонды кезек-кезек алып сұрақ қояды
Мәтіннен есімдіктерді табады
Бөлінген сала бойынша мамандармен кездесу жоспарын кестеге толтырады
Есімдіктерді мағыналық түрлеріне қарай топтайды.
Дискриптор:
мамандықтардың атауын қазақша айтады;
қай маманмен кездесетінін анықтайды;
бір мамандықтың ерекшелігін айтады.
«Бас бармақ» әдісі
Дискриптор: -мәтінді түсініп оқиды;
-тақырыпқа сай кейіпкерге сұрақ қояды;
-сұрақтың құрылымын сақтайды.
Смайликтер арқылы бағалау
Дискриптор:
Есімдіктердің түрлерін табады, жазады;
Мағыналық түрлерін ажыратады;
Мағынасын түсіндіреді.
«Дұрыс-бұрыс» екенін айту
Дискриптор:
Өздеріне бөлінген сала бойынша белгілі тұлғаны таңдап алады
Үй тапсырмасы Ғаламтордан Досқан Жолжақсыновтың өмірі мен шығармашылығына қатысты ақпарат тауып, қысқаша өмірбаянын жаз.
ғаламтор
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі
«Қызыл түс» сабақты түсінбедім, сабаққа қатыса алмадым
«Сары түс» сабаққа белсенді түрде қатыстым, аз да болса, топқа пайдам тиді
«Жасыл түс» сабақ маған ұнады. Сабақта берілген оқу материалын жете түсіндім. Өзіме қажеттісін алдым
Бағалау 2 мин
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.