Бөлім:
|
|
Күні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар :
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Функция және функцияның графигі.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:
|
Функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгеру. Функцияның берілу тәсілдерін білу. Функцияның анықталу облысы мен мәндер жиынын табу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар үшін: Функцияның берілу тәсілдерін ажырата алады. Функция графигін графиктік тәсілмен көрсетеді.
|
Көпшілік оқушылар үшін: Функцияның анықталу облысы мен мәндер жиынын табады
|
Кейбір оқушылар үшін: Функцияның анықталу облысы мен мәндер жиынын табады. Функцияның графигін салады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/
уақыты :
|
Педагогтің әрекеті :
|
Оқушының әрекеті:
|
1. Барлық оқушылар үшін:
2. Көпшілік оқушылар үшін:
3. Кейбір оқушылар үшін:
|
Ұйымдастыру бөлімі
Негізгі бөлім
Жаңа тақырыпты меңгеру
Тақырыпты/мақсаттарды/жетістік критерилерін талқылау.
1 Кітаппен жұмыс. 114-115 беттегі ақпараттарды оқушылар оқып, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Оқушы: функция ұғымын, тәуелділікті түсінеді, функция графигінің анықтамасын және суреті бойынша оның мәндерін анықтай алады, анықталу облысы мен мәндер жиынын анықтамасын біледі.
2 Сыныппен жұмыс:
Функцияның берілу тәсілдерін қарастыру.
Оқушылармен бірге талдау.
Берілу тәсілдері
|
Берілу ерекшелігі
|
Кестемен беру
|
|
Графиктік тәсіл
|
|
Аналитикалық
|
у=2х+1
|
Дене шынықтыру минуті
3 Жұптық жұмыс: Оқушыларға таратпа тарату.
Есептер шығару. (Қосымша 1 қара)
2 сабақ
Сызықтық функция
Дербес жағдайдағы функцияның басқа функциялардың айырмашылығын қарап, b- ға қатысты қорытынды шығар:
|
|
4 График бойынша жұмыс. Оқушылар графиктен функцияның аналитикалық түрін жазу.
5 Жеке жұмыс: Оқушыларға таратпа тарату.
Есептер шығару. (Қосымша 2 қара)
Оқушылар салынған графиктердің дұрыстығын “GeoGebra” немесе басқа да бағдарламалар арқылы тексере алады.
|
4.
|
Үйге тапсырма беру:
|
§
|