Педагогтің аты - жөні
|
Нурбергенова Жанар
|
Күні
|
05.12.2022ж
|
Сынып:4 «А»
|
Қатысушылар саны:20
|
Қатыспағандар саны:
|
Пәні
|
Жаратылыстану
|
Сабақтың тақырыбы
|
Желдің пайдасы мен зияны.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
4.3.2.5 желдің пайдасы мен зияны туралы мысал келтіру
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: бойынша желдің пайда болуын түсіндіре алады.
Оқушылардың басым бөлігі: желдің пайдасы мен зияны туралы мысал келтіреді, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсына алады.
Кейбір оқушылар:зерттеу жұмысын жүргізе алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ
тың кезеңі /уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Баға
лау
|
Ресурс
тар
|
Сабақ
тың басы
8 минут
|
«Көңілді амандасу» Музыка әуенімен араласып билейді.5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.
«Сингапур» әдісі. «Ақиқат,жалған» Үй тапсырмасын тексеру.
- Ауаның құрамы азот,оттегі,көмірқышқыл газынан тұрады. (А)
-Жер бетінің қызуы өзіне жақын ауаны жылытады.(А)
-Жел табиғаттағы ауаның көлденең бағытта қозғалуы емес. (Ж)
Желдің әуенін тыңдату.
-Қандай дыбысты естіп тұрмыз?
-Желдің дыбысы
-Олай болса,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы - Желдің пайдасы мен зияны.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
|
Сұрақтарға жауап береді.Жауаптың ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды.
Егер тұжырым ақиқат болса,
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады
|
Дескриптор:
бірінші сұраққа жауап береді-1б
екінші сұраққа жауап береді-1б
үшінші сұраққа жауап береді-1б
Оқушылар бағалау парағына өздерін бағалайды
|
Оқулық
62-63 бет
|
Сабақ
тың ортасы
15 минут
5 минут
2 минут
5минут
3минут
|
Топтық жұмыс.
1 тапсырма « Бұрышта»
1- топ S
2- топ W
3- топ O
4- топ T
4 бұрышта конверттерде 4 түрлі тапсырма беріледі.
Оқушылар swot талдауға салып,дәлелдейді.
Сергіту сәті «Текше»
Дәптермен жұмыс
Желдің анықтамасы жазылады.
Жұптық жұмыс. «Сәйкестендір»
Топтық жұмыс.
«Бұрышта»
Желдің жалпы қуаты қандай?
Желдің қандай түрлері бар?
Желдің күші жылдың қай мезгілінде күшейеді?
Солтүстіктен соққан жел қалай аталады?
Біздің елімізде тұрақты соғатын желдің қанша түрі анықталған?
Бейнежазба көрсетіледі.
Бейнежазбадан соң кестемен жұмыс жүргізіледі
|
Әр топ желдің пайдасы мен зиянына мысал келтіріп,нәтижесін топтық жұмыс барысында қорғайды.
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Желдің әсерін,эколо
гиялық пайдасын анықтайды 1б
Ауа райына,жанды табиғатқа әсерін анықтайды1б
|
Дескриптор:
желдің пайдасы мен зиянына мысал келтіріп,дәлелдейді 2б
зерттеу жұмысын жүргізеді-2б
Оқушылар бағалау парағына өздерін бағалайды
Дескриптор:
Дұрыс жауаптарды сәйкестендірсе-2б
Оқушылар бағалау парағына өздерін бағалайды
Дескриптор:
Әр дұрыс жауапқа -1б
Оқушылар бағалау парағына өздерін бағалайды
|
Оқулық
63 бет
Тақырыптық бейнеролик
https://youtu.be/_ypc-9rrEik
|
Кері байланыс 2 минут
Сабақ
тың соңы
|
«3қ» әдісі. «Қызық,қиын,құнды»
Кестеге бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады.
Үйге тапсырма
62-63 бет түсініп оқу
Зерттеу 62 бет
|
Кестеге бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады.
|
|
|