4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру
Сабақтың мақсаты :
білім алушылар мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
(5 минут)
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
3.Сұрақтар арқылы алған білімді қайталау
Ойланайық 2.Сөздерді дұрыс айт және жаз. Сөйлем ойлап жаз Айтайық Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі,
Оқылым 5-тапсырма. Көршіңе өз парағыңдағы мәтінді оқып, диктант жаздыр.
Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Өрмекші-паук
Маса-комар
Инелік-стрекоза
Айтылым____Сергіту_сәтін_орындайды.__Оқиық_Жұмбақтарды_оқып,_шешуін_тап.__Айтайық'>Айтылым
Сергіту сәтін орындайды.
Оқиық
Жұмбақтарды оқып, шешуін тап.
Айтайық Суреттегі жәндіктердің қайсысы пайдалы деп ойлайсың? Пайдасына қарай орналасу ретін анықта.
Айтылым Синквей формасы (француз тілінен аударғанда) 5 жолды өлең құрастыру. Тақырыбы: "Жәндіктер" 1 - жол - 1 сөз, зат есім немесе адамның аты
2 - жол - сипаттау - 2 сын есім
3 - жол - іс-әрекетті баяндау - 3 етістік
4 - жол - тақырыпқа сәйкес 4 сөз
5 - жол - қорынды 1 сөйлем
Оқылым Диалогті оқы. Қарамен берілген сөздерге назар аудар.
Есте сақтайық!
Бірге жазылады
Бөлек жазылады
Ешқаша Ешкім Ештеңе
Еш адам
Еш уақыт
Еш жан
А оқушы Ешқашан құмырсқаның илеуін бұзба. Оған еш жамандық жасама. Ол ешкімге зиян келтірмейді. Уайымдайтын ештеңе жоқ.
Ә оқушы Еш жәндік босқа жүрген жоқ. Ешқайсысы пайдасыз емес. Бәрі пайдалы. Еш уақытта оларға жамандық жасама.
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -сөздерді қайталайды
«Қол шапалақ»
Дескриптор:
-жұмбақтың жауабын жазады
Дескриптор: - Пайдасына қарай орналастыра-ды
Дескриптор: -бес жолды өлең құрайды
Оқушылар сабақта алған білімдерін жауабы арқылы түсінгенін білдіреді
Саралау – Сіз қандай тәсілмен қолдау көрсетуді көрсетпексіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма ұсынасыз?
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қабілетті оқушыларға:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға:
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқу туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз
1:
2:
Тексерілді:
Пән: Қазақ тілі
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау
Педагогтің аты-жөні:
Э.Шауленова
Күні:
02.03.2023ж.
Сынып: 4 «В,Г»
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың тақырыбы: Құмырсқаның илеуі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
4.4.1.1 шағын сюжетті комикс/буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру
Сабақтың мақсаты :
білім алушылар шағын сюжетті комикс /буклет /коллаж /жарнама /презентацияны сөйлемдермен толықтырады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
(5 минут)
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
3.Сұрақтар арқылы алған білімді қайталау
Сұрақтарға жауап береді
Мадақтау сөздер
Оқулық, дәптер
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Сөйлесейік 1- тапсырма Сұрақтарды оқы.
Жұптық жұмыс
Ізденейік
2-тапсырма
Сөйлесейік
3-тапсырма
Сергіту сәті
Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді
Оқылым 3-тапсырма. Топтық жұмыс
5-тапсырма
Жазылым
.
Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Илеу-муравейник
Аталық-тычинка,самец
Аналық-пестик,самка
Дернәсіл-личинка
Айтылым Сұрақтарды көршіңмен талқыла.
Құмырсқаны көрдің бе?
Ол қандай жәндік?
Дене тұрпаты қандай?
Құмырсқаның қанша көзі, аяғы бар?
Құмырсқаның илеуін көрдің бе?
Құмырсқаның пайдасы қандай деп ойлайсың?
Айтылым
Құмырсқаның суретін сал. Дене тұрпатын сипаттап айт, сөйлемдермен толықтыр.
Үлгі: Құмырсқаның екі мұрты бар.
Жаңа сөз үйренейік
Сергіту сәтін орындайды. «Австралиялық жаңбыр» ойыны. Австралияда жел тұрды. Жаңбыр тамшылай бастады. Жаңбыр күшейе түсті. Нөсер жаңбыр жауды. Бұршақ басталды. Дауыл біртіндеп басылды. Жаңбыр сейілді. Жаңбыр сіркіреді. Жел басылды. Күн шықты.
Айтайық Құмырсқалар не үшін топтасып тіршілік етеді?/ Почему муравьи живут группами?
- Ол не үшін зиянды құрттармен қоректенеді?/ Почему они питаются вредными червями?
- Неліктен құмырсқа бар жер – таза жер деп есептеледі?/ Почему земля муравья считается чистой?
Айтайық Мәтінді түсініп оқы.
Құмырсқаның даму кезеңдерін ретімен жаз.
Үлгі: Жұмыртқа дамиды. Біраздан соң дернәсілге айналады. ...
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -сөздерді қайталайды
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді
«Қол шапалақ»
Дескриптор:
- құмырсқа ның дене тұрпатын сипаттап айтады
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - мәтінді оқиды
-түсінік айтады
Дескриптор:
Құмырсқа-ның даму кезеңдерін ретімен жазады
Оқулық
сөздік
слайд
Оқулық, дәптер
Оқулық
слайд
Оқулық
Слайд
Оқулық
Оқулық
Слайд
Сабақтың соңы
3 минут
Сұрақтар арқылы сабақты бекіту
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсымасы:
142-бет, 4-тапсырма.
Күнделікке жазады
Кері байланыс
Сұрақтар арқылы сабаққа кері байланыс жасау
Оқушылар сабақта алған білімдерін жауабы арқылы түсінгенін білдіреді
Саралау – Сіз қандай тәсілмен қолдау көрсетуді көрсетпексіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма ұсынасыз?
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қабілетті оқушыларға:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға:
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқу туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз
1:
2:
Тексерілді:
Пәні:
Қазақ тілі
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Педагогтің аты-жөні
Э.Шауленова
Күні:
01.03.2022ж. 02.03.2023ж.
Сынып: 1 «Б,В,Г»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Мен ертегі оқимын
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
1.1.5.1 қимыл қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған (көрген) мәтінді түсінгенін білдіру
1.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптерді бір бірімен дұрыс байланыстырып жазу, санитарлық гигиеналық талаптарға сай жазу
Сабақтың мақсаты
білім алушылар қимыл қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған (көрген) мәтінді түсінгенін білдіреді, бас әріптер мен кіші әріптерді бір бірімен дұрыс байланыстырып жазу, санитарлық гигиеналық талаптарға сай жазады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдас тыру
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.
Сұрақтар арқылы алған білімді қайталау
Сұрақтарға жауап береді
Мадақтау сөздер
Оқу лық
Жаңа сабақ
Жаңа сөздер
Ертегі- сказка
Қызық -интересно
1-тапсырма. Тыңда. Оқы.
Мен ертегі оқимын.
Мен ертегі тыңдаймын.
Ертегі қызық.
Дескриптор:
Тыңдайды, оқиды.
2-тапсырма. Сұраққа жауап бер.
Сен ертегі білесің бе? Иә, мен ертегі білемін.
Жоқ, мен ертегі білмеймін.
Дескриптор:
Сұраққа жауап береді
3-тапсырма. Суретке қара. Сұраққа жауап бер. Бұл қандай ертегі? «Үйшік» «Қоян мен Кірпі» «Аю мен Түлкі» «Арыстан мен Түлкі» Дескриптор: -суретке қарайды -сұраққа жауап береді
4-тапсырма. Тыңдап, оқып, үлгі бойынша сөйле. - Сен ертегі білесің бе?
- Иә, мен ертегі білемін.
- Бұл қандай ертегі
- «Аю мен Түлкі»
Дескриптор: Тыңдап, оқып, үлгі бойынша сөйлеседі
5-тапсырма. Сұрақтарға жауап беру
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді
№ 2 жұмыс дәптері, 15 бет. Тапсырмаларды орындау.
Тыңдайды, оқиды.
Сұраққа жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Тыңдайды, оқиды, үлгі бойынша сөйлейді.
ҚБ
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Талпын!
ҚБ
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Талпын!
ҚБ
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Талпын!
Сөздікпен жұ мыс
Оқу лық
Оқу лық
Оқу лық
Бекіту
Кері байланыс
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
Оқушылар кері байланыс жасайды
Сабақтың соңы
3 минут
Сұрақтар арқылы сабақты бекіту
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс
Сұрақтар арқылы сабаққа кері байланыс жасау
Оқушылар сабақта алған білімдерін жауабы арқылы түсінгенін білдіреді
Саралау – Сіз қандай тәсілмен қолдау көрсетуді көрсетпексіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма ұсынасыз?
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қабілетті оқушыларға:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға:
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқу туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойларыңыз
1:
2: