Сабақтың тақырыбы Кегл-ринг



Дата14.02.2023
өлшемі410,07 Kb.
#67824
түріСабақ
Байланысты:
4 сыныпкмж8.12





Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Робототехника

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы



Кегл-ринг.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану.



Сабақтың мақсаты

Барлығы:Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын құруды білу.
Көпшілігі:Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын құруды түсіну.
Кейбірі: Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын қолдану.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагог әрекеті

Оқушы
әрекеті

бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
1,2,3 санау арқылы оқушыларды топтарға біріктіру.
1-топ «Бағдарлама»
2-топ «Робот»
Үй тапсырмасын пысықтау: «Миға шабул» әдісі

  1. Кегль-ринг дегеніміз не?

  2. Кегль-ринг жарысы не үшін қажет?

  3. Кегль-ринг жарысының қандай шарттарын білесің?

  4. Кегльдер дегеніміз не?

  5. Кегль ретінде нені пайдалануға болады?

  6. Рингтің талаптары қандай?

  7. Түс датчигінің Кегль-ринг жобасындағы рөлі қандай?

1,2,3 санау.









  • Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын құруды біледі.

  • Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын түсінеді.

Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасында қолданады.

Сұрақ-жауап



Сабақтың ортасы
20 минут

5 минут



5 минут



«Кегль-ринг» жобасын жасау, түсіндіру.
Әрі қарай топтар деңгеймен берілген тапсырмаларды орындайды.
А деңгейі
Тапсырма:Робот рингтің дәл ортасында тұрып, кегльдерді байқағанша сағат тілінің бағытымен айнала бастауы керек.
В деңгейі
Тапсырма:Кегльдердің бағытымен қозғала отырып, оларды шеңберден итеріп шығаруы қажет.
С деңгейі
Тақырып:Өрістің қара шекарасын байқаған соң, робот бастапқы орынға оралуы тиіс.






Дискриптор:

  • Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы кегль-ринг жобасын құруды біледі, түсінеді.

  • Ультрадыбыс датчигі арқылы кегль-ринг жобасында қолданады.

Бағалау: Оқушылармен бірлесе отырып смайлыктермен бағалау.
Қорытындылау.
«Суреттер сөйлейді?» әдісі
Оқушыларға бөлім бойынша робот құрамдас бөліктерінің суреттері беріледі. Берілген суреттердің аты мен қызметін жылдам айту және жазу. Орындалу уақыты – 1 минут.
1.Түс датчигі - түстерді сұрыптайды – қара, көк, сары, қызыл, жасыл, ақ және қоңыр.

2.Ультрадыбыс датчигі – дыбыс толқындарын жіберіп, қайта келген сигналдарды оқитын және нысандарды тауып, оларға дейінгі арақашықтықты есептейтін құрылғы.


3.Жанасу датчигі – басу, жіберу, шертпе.



4.Гироскопиялық датчик – бұрыштардың ауытқуын анықтайды.


Интербелсенді тақта

https://www.youtube.com/watch?v=2WE9MpCdPPA


https://www.youtube.com/watch?v=-eFKn_YHh7Q
LEGO MINDSTORMS EV3Education
топтамасы
Ультрадыбыс датчигі
Оқулық
Арман-ПВ


Суреттер


Ультрадыбыс-ультразвук-ultrasonic,
түс- цвет-color,
датчик-датчик-sensor,
кегель-ринг-кегль-ринг.






Сабақтың соңы
10 минут

Кері байланыс.
«Электронды хат» әдісі.


  • сабақта көп нәрсені түсінбедім




  • көп керекті мәлімет алдым


  • сабақты жартылай түсіндім

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазып түрлі - түсті конвертке салады.


Үй тапсырмасы: Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг бөлімін қайталау.


Түрлі түсті конверттер










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет