Бөлім:
|
Табиғат физикасы
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Күн сәулесі қайда кетті? 28-сабақ
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.5.2.1- кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу;
2.1.2.3 - бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу;
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттейді, бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілеп,
күн сәулесі түрлі денелерге түсіп,шағылысқанда не болатынын біледі.
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасын сұрау
9-тапсырма
Түрлі түсті шыныны пайдалануға болатын заттардың суретін сал.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: «электр шамы» әдісі
|
|
|
Сабақтың ортасы
25мин
|
Жаңа сабақ
ФС тапсырма
1-тапсырма
Жұмбақты шешу арқылы сабақта керекті затты табасың.
Батырманы бастым,
Күннің көзін жақтым
( Электр шамы )
2-тапсырма
«Кім көп айтады?» ойыны
ЕБҚ тапсырма
Суреттерге қара. Заттардың мөлдірлігін анықта.
3-тапсырма
«Болжау» әдісі
Заттың мөлдірлігін қалай анықтауға болады? Болжа.
Заттың мөлдірлігін жарықтың көмегімен анықтауға болады. Денеге (затқа) жарықты түсіргенде,денеден жарық өтсе онда ол мөлдір дене болғаны. Себебі мөлдір заттар жарық өткізгіш болады. т.б.
4-тапсырма
«Зерттеушімін» айдары
ЕҚБ тапсырмасы
Жоспар бойынша жарық сәулесімен тәжірибе жүргіз. Заттардың мөлдірлігі туралы тәжірибе жаса. Тәжірибенің нәтижесін кестеге енгіз.
Болжам жасайды,өздері мысалдар келтіре отырып.
Целлофан, телефонның қабы мөлдір, өйткені жарық өткізеді
Орамал,дәптер мөлдір емес,өйткені жарық өткізбейді.
5-тапсырма
«Суреттер сөйлейді» айдары.
Суреттегі мөлдір денелерді тап.
ЕСТЕ САҚТА!
|
Жұмбақты шешеді
ЕБҚ тапсырма
Суреттерге қара. Заттардың мөлдірлігін анықта
Суреттер бойынша сөйлейді
Өз болжамдарын жасайды
Зерттеу жүргізеді
Нәтижесін кестеге түсіреді
Суреттер сөйлейді
|
Дескриптор:_-Жұмбақты_шешеді_-Күн_сәулесін_өткізетін_денелерді_еске_түсіреді___ҚБ'>ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
-Жұмбақты шешеді
-Күн сәулесін өткізетін денелерді еске түсіреді
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
-Сурет бойынша жарықты өткізетін денелерді атайды
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
-Сұраққа жауап береді
-Өз болжамдарын айтады
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
- Зерттеу жүргізеді
-Тәжірибенің нәтижесін кестеге енгізеді
-Заттың мөлдірлігі туралы болжам жасайды
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
-Суреттегі мөлдір денелерді табады
|
Суреттер
Қолшамы
Заттар әртүрлі
Суреттер
Кесте
Заттар
Суреттер
|
|
Сабақтың соңы
10 мин
|
Бекіту.
«Қар кесегі» әдісі
Қандай заттар мөлдір емес деп аталады?
Қандай тәжірибенің көмегімен заттың мөлдірлігін дәлелдеуге болады?
Артық затты тап: кітап,қаламсауыт,лупа,парта.
Таңдауыңды түсіндір.
Үй тапсырма
Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Тәжірибе жасайды
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді
Өз ойын еркін жеткізеді
ҚБ: «электр шамы» әдісі
Дескриптор:
Тәжірибе жасайды
Нәтижесімен бөліседі
|
Қар кесектері суреті
Стақан
Сүт
Су
Кері байланыс парақтары
|
|