Сабақтың тақырыбы: Уақытты қадірлеу жасөспірім үшін заңдылық



Дата27.03.2022
өлшемі372,95 Kb.
#28923
түріСабақ
Байланысты:
уақытты қадірлеу


Қысқа мерзімді жоспар

Білім беру ұйымының атауы

М. Ғабдуллин атындағы №3 мамандандырылған гимназия.

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жастар және заң

Педагогтің аты-жөні:

Тәуекел Диана Рамазанқызы

Күні:

23.02.2022

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Уақытты қадірлеу – жасөспірім үшін заңдылық.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.3.1 – тыңдалған мәтіннің мазмұның түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау;

8.4.4.4 – Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану.



Сабақтың мақсаты

Бейнетаспадағы негізгі ойды анықтайды;

Өлеңдерді мәнерлеп оқи алады;

Екі өлеңді бір-бірімен салыстыра алады;

Өлең мазмұнын сұраулы сөйлемге айналдыра алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстаур

Ұйымдастыру

1 мин

Психологиялық ахуал

5 мин


Өткен білімді еске түсіру

5мин



Амандасу.

Оқушыларды түгендеу.


Берілген сағат түрлерін таңдап алып, осы сағат арқылы өзіңді танып біл.

6-тапсырма, 169-бет.





Оқушылар амандасады, сабаққа керек жабдықтарды дайындайды.

-Үй тапсырмасын орындап келеді.


ҚБ: «жарайсың»



Презентация

Оқулық



Жаңа білім

5 мин


10 мин

7 мин


5 мин


Бейнеролик. «Сағаттың шықылдағы емес ермек»

(Абай Құнанбайұлы)
Венн диаграммасы




Сағаттың шықылдағы емес ермек

Уақыттың қадірі

Айырмашылықтары







Ұқсастықтары





Индукция-дедукция әдісі.

Индукция

  • Бір нәрсе жайында сұрап білу мақсатында айтылады.

  • Сұрау есімдіктерінен және ма, ме, ба, бе, па, пе сұраулық шылауларының қатысуымен жасалады.

  • Сұраулы сөйлемнен кейін сұрау белгісі қойылады.

Дедукция

Бір нәрсе жайында сұрап білу мақсатында айтылатын, сұрау есімдіктері мен сұраулық шылауларының қатысуымен жасалатын, соңында сұрау белгісі қойылатын сөйлем түрін сұраулы сөйлем дейміз.



Өлең мазмұның сұраулы сөйлемдерге айналдыру.

Бос уақытың болса егер, Ұйқастырған ойларды,

Кітапқа да көзің сал. Осылай деп түйемін.

Ол – рухани бір табыс, Оқушыма кәрі, жас,

Оны дағы есіңе ал. Ақ басымды иемін
Рухың бай болмасаң, Өмірдің кейбір көздерін,

Оңалмайсың, оңбайсың. Сізге сөз ғып ұсынған -

Ақылың, арың бар болса, Кешегі жас жауынгер,

Азбайсың да тозбайсың Бүгінгі қарт Әзілхан.



Бейнероликті көреді, ой бөліседі.
Өлең мазмұнын біледі;

Екі өлеңнің ұқсастығы мен айырмашылығын жазады;

Өз беттерімен орындай алады.
.


«БББ» кестесі.
«Екі жұлдыз,бір тілек»

Бағалау парақшалары арқылы жүзеге асады.



Презентация
Оқулық

Бейнеролик, үйлестірмелі карточкалар.



Бекіту

3 мин



Жағдаяттары шешу.

І

Әлішердің жасы он төртте. Ол жазғы демалыста жұмыс істер, ақша жинаған болатын. Әкесі тиісті қаражатты жинаса, оның демалыс лагеріне баратынын айтқан. Алайда лагерьге баратын уақыт таянғанда, бұл уәденің орындалмай қалу қаупі туды.Өйткені балық аулауға қажетті құралдарды матып алуға әкесінің ақшасы жетпей,ол Әлішердің жинаған ақшасын сұрайды.

Әлішердің алдында екі таңдау тұрды: біріншісі- лагерьге бару,екіншісі-әкесінің көңілін қалдырмау.

Сауал: «Әлішер қай шешімді маңызды деп табады? Неліктен?»

II.

Әнелдің жасы он бесте. Сабақтан бос уақытта Әнел көрші қызға сабақ үйретіп, аздаған тиын-тебен жинаған еді. Мереке күндері анасы оған концертке баруына рұқсат еткен. Алайжа уақыт тянғанда анасы Әнелге : «Концертке барғанш сабаққа қажетті құраладыңды ал», -деді. Әнел анасына айтпастан концерте барды.Мұны біліп қойған әпкесі Әнелдің шындығын анасына айтуға оқталды.Бірақ әпкесі қатты ойландыү



Сауал: «Әнелдің әрекеті туралы әпкесінің анасына айтқаны дұрыс па,әлде Әнельдің өзі айтқанын күтуі керек пе?

Жағдаяттарды оқиды;

Мағынасын түсінеді;



Сұрақтарға жауап бере алады.

Бағалау парақшалары арқылы жүзеге асады.

Оқулық, Презентация.

Кері байланыс

4-мин


Үйге тапсырма: 6-тапсырма, 173-бет

Бағалау парақшасы.


ФИО

1-тап

2-тап

3-тап

Жалпы балл















































































Оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды.

«Жетістік баспалдағы»

Бағалау парақшасы.



Презентация.

Үйлестірмелі карточкалар.



ДОІЖО Тексерілді:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет