Білім беру ұйымының атауы
|
Ақпан батыр атындағы ЖОББМ
|
Пәні:
|
Қазіргі замандағы Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
8.4А Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: әдебиет пен өнер
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Избаева А М
|
Күні:
|
1 04 2022
|
Сынып: 8аб
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
XX ғ. 20-30 жылдарындағы қазақ әдебиетінің дамуы
Зерттеу сұрағы:Қазақ әдебиетінде социалистік реализм қалай көрініс тапты?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
8.2.2.1 – қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру
|
Сабақтың мақсаты
|
қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру
|
Құндылықтарға баулу
|
Құндылықтар:
-өзгенің еңбегін құрметтеу
-патриотизм
-ұлттық сана-сезім
-ынтымақтастық
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдасты
ру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Ой шақыру:
-«Социалистік реализм» анықтамасына болжау жасаңыздар
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
|
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
https://www.youtube.com/watch?v=VMbmdFgtZY4
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс
Кеңестік дәуірдегі Қазақстанның әдеби шығармалар жағдайы туралы ақпаратты ұсыныңыз. Әр топ тақырып бойынша зерттеу жүргізеді.
Интерпретация
Қазақ әдебиетінің жетістіктері туралы «афиша» немесе «газет бетін» жасатыңыз.
Зерттеу мен талдау.Айналмалы бекеттер
Қазақ әдебиетіндегі социалистік реализмді көрсету үшін оқушыларды тапсырма беріледі
Бөлмеге индикаторлары, түрлі-түсті қағаз және қаламдар бар бірқатар бекеттер қою керек
1-бекет. С.Сейфуллиннің «Тар жол тайғақ кешу»
2-бекет. С.Мұқановтың «Сұлушаш»
3-бекет. Б.Майлиннің «Азамат Азаматыч»
4-бекет. С.Ерубаевтың «Менің құрдастарым»
Ой-толғау
Ұсынылған 3 тақырыптың біріне 10 сөйлемнен кем емес ой-толғау жазыңыздар. «XХ ғасырдың 20-30 жж. қазақ әдебиетінің дамуы қандай?» «Қазақ зиялыларының шығармаларының қоғамдық санаға әсері қандай?»
|
Оқушылар әдебиеттегі өзгерістерді анықтап,
тұлғалардың қазақ халқын әлемге танытудағы рөліне баға береді.
Оқушылар қазақ әдебиетінің даму белестерін анықтап,
әдебиет қайреткерлерінің шығармашылығын және еңбектерін анықтау;
|
|