Сабақтың тақырыбы: Ұзындықты өлшеу. Сантиметр/ Менің оқу құралдарым Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата26.01.2023
өлшемі18,38 Mb.
#63009
түріСабақ

Бөлімі:

1С. Шамалар мен өлшем бірліктері

Педагогтің аты-жөні:

Шопанова Г

Күні:

19.2021 ж

Сыныбы:1 ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұзындықты өлшеу. Сантиметр/ Менің оқу құралдарым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1 ұзындық өлшеуге арналған әдістерді, құралдарды таңдау; өлшемдер жүргізу.
1.1.3.2 см өлшем бірлігін қолдану арқылы шамаларды өлшеу

Сабақтың мақсаты:

Ұзындықтың өлшем бірлігі – сантиметрмен танысасың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту
0-3

Ынталандыру
Санау таяқшалары.
Санағышпен жұмыс



Санағышпен жұмыс
Сандар қатарын тізіп шығады

Ауызша мадақтау

суреттер

4-6

Өзектендіру.
Қосу және азайту амалына есептер шығару

Ауызша есептер шығарады

Жеміс – жидектермен бағалау




7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).
Суретпен жұмыс


Мәселелік жағдаятты түсінеді.




Сурет.

Мағынаны тану
10-25

Жаңаны ашу.
Зерттейміз:
Сызғышты анықтап қарап шығыңдар. Не көріп тұрсыңдар? (сызықшалар)
Ұзындықтың өлшем бірлігі- см. Оны сендер 0-ден 1-ге дейін, 1-ден 2-ге дейін және т.б. аралыққа қарасаңдар көресіңдер. Сызғыштағы сандар арасындағы аралық 1 см құрайды.
Мысал келтіріңдер: сантиметрмен нені өлшеуге болады?
Өлшемдер дұрыс болуы үшін сызғышты дұрыс орналастыру керек: заттың басында 0 санымен дәл келуі керек.
Есте сақта: өлшем бірлігі-сантиметр.





Өлшем бірлігі

Өлшем бірлігінің белгіленуі

ұзындық

сантиметр

см

Оқулықпен жұмыс.
Барлы қадамдарға өлшеуді салыстыра алуы үшін стандартты өлшеуіштер енгізілді. Олардың бірі – сантиметр.


Сантиметр – ұзындықтың өлшем бірлігімен танысады.




Сызғыш.Бейне баян



25-30

Жаңаны қолдану
Дәптермен жұмыс. Оқушылар жұппен жұмыс жасап, №1 тапсырмадағы кесінділердің ұзындығын өлшейді.

Жолақтардың ұзындығын өлше. Ең ұзын
жолақты қызыл түспен, ал ең қысқасын жасыл түспен боя.


Сызғышпен кесінділердің ұзындығын өлшейді.Олардың ұзындығын жазады.


Сызғышпен жолақтардың ұзындығын өлшейді. Олардың ұзындығын жазады. Бояйды.



Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері

30-35

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру.


Сызғышпен қарындаштың ұзындығын өлшейді.

«Фигуралар» әдісі бойынша бағалайды.
Жұлдызша – «Жарайсың»,
Төртбұрыш – Жақсы,
Үшбұрыш – Талпын.

Оқулық, дәптер.



35-42

«Кім жылдам» ойыны
Ребусты шеш


Ребустарды шешеді

Оқушылардың жұмысы жеміс жидек беру арқылы бағаланады.

Оқулық, дәптер.



Рефлексия
42-45

  • Что нового мы узнали на уроке?

  • - Жаңа сабақтан не үйрендіңдер?

  • С какой величиной мы сегодня познакомились?

  • - Бүгін қандай өлшем бірлікпен таныстық?

  • Какой инструмент нам помогает измерить длину?

  • - Ұзындықты өлшеуге қандай құрал жәрдем береді?

  • С какой мерой измерения длины мы познакомились?

  • Қайсы өлшем бірлікпен таныстық?

  • Скажите, кому было трудно на уроке? Кто испытывал трудности?

Кім қиналды?







Жетістік сызғышы.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет