Сынып: 9-сынып Бөлім: Жаһандану мәселелері. Стилистика Тақырып



Дата10.10.2022
өлшемі15,55 Kb.
#42251
түріСабақ
Байланысты:
Алима 11


Сынып: 9-сынып
Бөлім: Жаһандану мәселелері. Стилистика
Тақырып: Жаһандану және ел тағдыры

Оқу мақсаттары

9.1.4.1 мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойды анықтау;

Сабақ мақсаттары

Түрлі бағыттағы мәтіндерді тілдік оралымдары мен терминдерін, ұғымдарын талдай отырып меңгерту

Бағалау критерийлері:

-мәтіннің мазмұнынтүсінеді;
-мәтіннің мақсатын анықтай алады;
-негізгі идеяны ашатын тірек сөздерді анықтайды.

Сабақ барысы


Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
(10 минут)

1. Психологиялық ахуал «Жетістік қаласының тұрғындары»
Мақсаты:эмоциялық жай-күйін реттеу, топта еркін ахуал туғызып, өзара қарым-қатынасты жақсарту,белсенді шығармашылық іс-әрекетке бағыттау
2.Оқушыларды түгендеу. Мақсаты: топтағы бірлескен жұмысты жүзеге асыру
3.Топқа бөлу./сурет қиындылары б-ша/





Сабақтың ортасы
(28 минут)

«Сиқырлы қобдиша» ойыны.
Шарты:Оқушылар стиль түрлеріне қатысты сұрақтар құрастырып, қобдишаға салады. Әр топ сұрақтарға жауап береді, мысал келтіреді.
1- тапсырма: Ереже мысалдарға байланысты сәйкестендірулер жүргізу.
2-тапсырма: Тыңдалымалды кезең
Жаһандану қоғамның барлық саласын қамтиды дегенді қалай түсінесіңдер? Жаһанданудың жастардың дамуына әсері бар ма? Оң жағы мен кері әсерін талқыла.
Тыңдалым тапсырмасы.
https://www.youtube.com/watch?v=tLky73Oc3RY 
Жаһанданудың жастардың дамуына әсері
Мәтінді мұқият тыңдап болған соң, топтарға кесте-сызбаларды толтыру тапсырылады.
1-топ: «Балық қаңқасы»

2-топ: Бейнебаяннан алған әсеріңіз туралы құрмалас сөйлемдерді, етістіктің өткен шағын орынды қолдана отырып 70-80 сөзден тұратын шағын ой толғау жазыңыз.
3-топ:
Тәуекел
Мүмкіндік
Әлсіздік 
Күш




Сабақтың соңы
(2 минут)

Рефлексия: "1-2-3"





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет